reklama

Gdyby na świecie było 100 zwierząt

A co, gdyby na świecie było tylko 100 zwierząt?

Na całym świecie żyje ponad 20 trylionów znanych nam zwierząt. Ciężko wyobrazić sobie je wszystkie razem, dlatego pomyśl tylko o 100 zwierzętach na raz. Gdyby na świecie było 100 dzikich ssaków lądowych, gdzie by żyły? A gdyby było jedynie 100 zwierząt domowych, jakie byłyby to zwierzęta? ,,Gdyby na świecie było 100 zwierząt" to wspaniała propozycja, która pochłonie małych odkrywców na długie godziny! Książka pokazuje, jak wygląda życie zwierząt na Ziemi na przykładzie liczby 100. Zawiera ogromną porcję wiedzy i ciekawostek, a także daje najmłodszym możliwość zobaczenia, jak działa mechanizm statystyki. Przeróżne informacje dotyczące zwierząt otwierają drzwi do rozwoju wrażliwości u dzieci.

Informacje dodatkowe o Gdyby na świecie było 100 zwierząt:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-06-28

Kup książkę Gdyby na świecie było 100 zwierząt

Gdyby na świecie było 100 zwierząt - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-09-26, Ocena: 6, Przeczytałem,

Lubimy czytać książki edukacyjne o faunie i florze, które skłaniają do rozmów na temat szacunku do zwierząt i ich środowiska. W tych czasach na potęgę giną kolejne gatunki, więc chciałabym aby moje dzieci lepiej zrozumiały, o co toczy się walka i zastanowiły się, jak mogłyby pomóc, by temu złu zapobiec.

Trafiłam na fantastyczną publikację, gdzie na 12 rozkładówkach autor zadaje czytelnikowi ważne i refleksyjne pytania.

“Ile różnych zwierząt widziałeś w życiu?“ lub “Które ssaki wciąż żyją na wolności?”

Czy wiedzieliście, że pierwszymi udomowionymi zwierzętami były owce? Zastanowimy się nad statystyką, dlatego pomysł na przykładowe 100 zwierząt działa lepiej na wyobraźnię i jesteśmy w stanie zrozumieć skalę życia istot na Ziemi i ich zagrożeń. Co by się stało, gdyby mały obszar lasu deszczowego zamieszkiwało tylko 100 zwierząt po wycince lasu? Jak ten niszczący proces zatrzymać?

W umiejętny sposób to wydanie skłania do działań, aby zadbać o przetrwanie zagrożonego środowiska, a głównie człowiek tego typu szkodę powoduje. Mamy tu podsuniętych kilka pomysłów, jak to zmienić, jak pomóc. Można zacząć od zbierania śmieci z plaż i parków.

Książka jest prześliczna, wydana w twardej oprawie, nasycona barwami. Zawiera mnóstwo informacji o naturalnym środowisku, wszystko w prostej, przystępnej i wciągającej formie. Są tu konkretne dane i spostrzeżenia, dużo się dzieje za sprawą niesamowitych ilustracji. Świat zwierząt przedstawiony jest w sposób fascynujący.

Serdecznie polecam.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-07-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Zastanawialiście się kiedyś ile gatunków zwierząt żyje na świecie? Jest ich tak dużo, że trudno sobie wyobrazić zebranie w jednym miejscu choćby tylko po jednym przedstawicielu.   A co, gdyby ograniczyć się do liczby 100? Co nam to odniesienie powie o fascynującym zwierzęcym świecie?    Dowiemy się wtedy, m.in. że: ?bezkręgowce przeważają nad kręgowcami, a wśród tych drugich najliczniejszą grupę stanowią ryby ?ponad połowa dzikich ssaków lądowych mieszka w Azji ?91 (na przyjęte 100) gatunków zwierząt zamieszkujących morza i oceany wciąż czeka na odkrycie! ?wśród zwierząt latających zdecydowaną większość stanowią owady  ?a wśród zwierząt domowych przeważają psy.   To oczywiście tylko kilka wybranych informacji. W książce jest ich znacznie więcej! Są dane statystyczne oraz kilka ciekawostek o wybranych gatunkach. Czy wiedzieliście, że wombaty robią kupę w kształcie kostki?    Odniesienie do liczby 100 daje nam możliwość uświadomienia sobie jak liczne są dane grupy, jak wiele jeszcze nie wiemy i być może nigdy się nie dowiemy, bo gatunków zagrożonych wyginięciem jest naprawdę dużo.   Ostatnie dwie strony to pytania, jakie powinniśmy sobie zadać by lepiej zrozumieć świat zwierzęcy i ludzki, ich wzajemne przeplatanie się i uzupełnianie. To także miejsce, gdzie powinniśmy rozważyć co zrobić, by zadbać o przetrwanie tych zagrożonych gatunków zwierząt.   Ta książka spodoba się starszym przedszkolakom i powoli wprowadzi je również w świat statystyki. Ale będzie też ciekawą lekturą dla młodzieży a nawet dorosłych!

Gdyby na świecie było 100 ludzi
Jackie McCann0
Okładka ksiązki - Gdyby na świecie było 100 ludzi

A co, gdyby na świecie było tylko 100 ludzi? Na całym świecie mieszkają miliardy ludzi! Ciężko wyobrazić sobie ich wszystkich na raz, dlatego pomyśl tylko...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung