Etruski grobowiec

Na ziemi włoskiej, obfitującej w zabytki sztuki starożytnej, od kilku stuleci oprócz oficjalnego handlu dziełami sztuki działają szajki pokątnych handlarzy, złodziei, rabusiów starożytności, fałszerzy. Mają oni często powiązania z międzynarodowymi towarzystwami, które pod pozorem wystaw, sympozjów, organizowania konferencji naukowych trudnią się przemytem dzieł sztuki, oszustwami. A że w grę wchodzą przedmioty drogocenne, niekiedy nawet bezcenne, walka o ich zdobycie, przewiezienie, ukrycie, sprzedanie może pociągać za sobą nawet krwawe ofiary.

W takim środowisku toczy się akcja niniejszej powieści. Profesorowie, wytrawni znawcy dzieł sztuki, kolekcjonerzy, milionerzy, starożytny grobowiec etruski pełen bezcennych złotych przedmiotów, którego odkrycie utrzymuje się w tajemnicy, kradzieże, przemyt, zbrodnie - to tworzywo nowej powieści sensacyjno-kryminalnej Roberta D. Barta.

Informacje dodatkowe o Etruski grobowiec:

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 1988-07-01
Kategoria: Inne
ISBN: 83-210-0627-2

Kup książkę Etruski grobowiec

Etruski grobowiec - opinie o książce

Fajna książka. Przyjemny kryminał o zagadkowym, ale wymagającym dyskrecji morderstwie, rozwiązanie którego powierzono prywatnemu detektywowi. Nasz detektyw sporo pali, sporo pije, ogląda się za dziewczętami a przebieg śledztwa omawia sam ze sobą. Do tego jest zdolnym archeologiem, co bardzo pomoże mu w rozwikłaniu sprawy. Dość szybko zwłoki się mnożą, tropy się gmatwają, a na światło dzienne wyłaniają się nieznane skarby dawnej kultury Etrusków. Niezwykle cenne przedmioty mogą stanowić bodziec dla mordercy, ale nikt nie wie skąd pochodzą. Detektyw Bart stawia sidła na zabójce, równocześnie próbując uprzedzić go w szukaniu skarbu. Czyta się błyskawicznie jeśli ma się pojęcie o dawnych kulturach, ja w niektórych momentach musiałam zerkać do źródeł i dowiedziałam się całkiem sporo o cywilizacji Etrusków.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski