Eksperyment

Tom 8 cyklu Śmierć w December

John Wagner wie, że popełnił fatalny błąd, ale intensywne śledztwo prowadzi go do odkrycia tożsamości seryjnego mordercy z December.

W domu Kim Cordell panuje chaos, gdy obywatelska grupa detektywistyczna postanawia się do niej wprowadzić. Takich współlokatorów nikt by sobie nie życzył.

Seria kryminałów „Śmierć w December" to wspólne dzieło małżeństwa Grimwalkerów. Gdyby przenieść ją na ekran, powstałaby mieszanka „Mare z Easttown", „Ozark" i „Siedem”. W tajemniczym miasteczku nikt nie trzyma się reguł, ani dobrzy, ani źli. Ale jedno jest pewne ‒ gdy raz znajdziesz się w December, trudno będzie ci je opuścić. „Eksperyment” to ósma część dziesięciotomowej serii.

Informacje dodatkowe o Eksperyment:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-11-15
Tytuł oryginału: Döden i December 8: Experimentet
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Karolina Skiba

Kup książkę Eksperyment

Eksperyment - opinie o książce

I znów akcja nieco się rozkręciła, aczkolwiek mam wrażenie, że seria zaczyna być nieco przegadana, a niektóre wątki są dodawane tylko po to, by rozciągnąć cykl. Być może to kwestia tego, że nie wypuszczono wszystkich 10 części jednocześnie i miałam po piątek wymuszoną przerwę, która nieco ostudziła moje wkręcenie się w świat bohaterów.

Jest to jednak na tyle interesujące (jeszcze), że zdecydowanie chcę dowiedzieć się, jak to wszystko się skończy. Co prawda domyślam się już, kto (i dlaczego) jest głównym sprawcą, ale jeszcze nie wszystkie wątki są dla mnie jasne.

Czwarta fala
Caroline Grimwalker 0
Okładka ksiązki - Czwarta fala

Trzy kobiety, między którymi niespodziewanie rodzi się przyjaźń, łączy jedno ‒ każda z nich jest ofiarą przemocy ze strony mężczyzn. Co się stanie...

Falochrony
Caroline Grimwalker0
Okładka ksiązki - Falochrony

Linn Walter, studentka prawa i pisarka, zasłynęła jako aktywna uczestniczka publicznej debaty o prawach kobiet. Ojciec dziewczyny, Carl Walter, od wielu...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun