Dzwonek na długą przerwę

Witamy w analogowej Polsce 2008. Dla wielu dzwonek na długą przerwę jest tu najgorszym odgłosem.

„Wataha”, czyli Wagan i jego paczka, chociaż wieczorami wymiata na placu rynkowym w tańcu ognia, w szkole jest dręczona przez „elitę” – bogatych uczniów, dla których przemoc to forma rozrywki. Druga klasa przynosi zarówno eskalację rówieśniczej agresji, jak i niespodziewane sojusze; u progu dorosłości nic nie jest czarno-białe, zwłaszcza gdy płonie młodzieńczą pasją.

Poszukiwanie własnej tożsamości oraz walka z narastającą przemocą rozgrywają się tu na tle sensualnej, buntowniczej muzyki początku tysiąclecia, żółtego okienka Gadu-Gadu, tajemniczych kręgów w zbożu i gęstej atmosfery niewielkiej mieściny. Możecie być pewni, że podlany naftą i podpalony Dzwonek na długą przerwę powiedzie was niczym Prometeusz poprzez szaloną, intensywną młodość roczników 90. ku odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania. W czasach, gdy jeszcze nie szukało się ich tak chętnie w internecie, lecz w drugim człowieku.

Informacje dodatkowe o Dzwonek na długą przerwę:

Wydawnictwo: Spisek Pisarzy
Data wydania: 2024-05-08
Kategoria: Dla młodzieży

Tagi: literatura młodzieżowa

Kup książkę Dzwonek na długą przerwę

Dzwonek na długą przerwę - opinie o książce

"Dzwonek na długą przerwę" to książka opowiadająca o szkole, licealistach i ich problemach. Akcja toczy się w roku 2008, gdzie jeszcze każdy z nas korzystał z Gadu-gadu, a realia i moda była trochę inna.. ale czy na pewno, aż tak się wszystko pozmieniało? Zapraszam Was do poznania Wagana i jego ekipy! Co młodzi ludzie, mają ogromny talent i to nie byle jaki.. talent, który wymaga odwagi i świetnej koordynacji ruchowej. Mianowicie tańczą z ogniem! Szok co? Są w tym świetni, robią pokazy na mieście, dając przyjemność ludziom! Ale niestety, w szkole są tą "gorszą" grupą. Bo w ich klasie wyróżnia się watahę Wagana i elitę czyli bogate dzieci z "dobrych" domów.

Tylko co to znaczy dobry dom? Dlaczego napisałam to w cudzysłowie? Czy istnieje pojęcie dobrego domu?

Uważam, że tutaj Autorka świetnie to pokazuje! Oj nie jest to łatwy temat...

Dlaczego więc wataha należy do tej gorszej grupy? Tego już musicie dowiedzieć się sami.

Jestem wręcz pod wrażeniem tego co działo się w tej książce! Szczerze? Łatwiej by mi było powiedzieć co się nie działo.

Mamy dwa zupełnie inne światy, choć przecież te osoby są w tym samym wieku, z tej samej małej wsi... A tyle ich dzieli!

Ta książka pokazuje realne problemy młodzieży, to z czym mierzą się na co dzień jest brutalne! Znajdziemy tutaj wątki: homoseksualności, rozbitych rodzin, depresji, molestowania, przemocy, fizycznej i psychicznej.. i zapewniam, że to zdecydowanie nie wszystko.

Jestem szalenie wdzięczna, że @wydawnictwospisekpisarzy dostrzegło tą powieść i ją wydało. Zapewniam Was, że takiej książki jeszcze nie czytaliście. Tutaj dobro miesza się ze złem, na każdej stronie! Jest miłość, przyjaźń, sojusze, a także okrutni wrogowie... Te dzieciaki można kochać, albo nienawidzić i nie ma tu nic pomiędzy! Myślę, że o tej książce jest zdecydowanie zbyt cicho, naprawdę mam nadzieję że po nią sięgnięcie, bo otwiera oczy na wiele pojęć, a jednocześnie jest niesamowicie realna!

To taka fabuła, którą obejrzała bym na wielkim ekranie.

Szalenie polubiłam postać Cygana, jest takim moim bohaterem tej powieści ?

Z niecierpliwością czekam na dalsze losy... Muszę się dowiedzieć co działo się dalej!!

POLECAM ?

Jak (nie) zostać królową