Czy można wyznać komuś miłość, tłukąc głową w drewnianą deskę? Czy da się krzyknąć tak głośno, żeby usłyszeli po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego? Jak wiele mówi o kimś jego kupa?
Przyroda jest ze sobą w stałym kontakcie. Niekończący się potok komunikatów przepływa bezustannie pośród wszystkiego, co żyje. Jeśli dobrze się przyjrzysz, wsłuchasz, wczujesz w ten bezmiar informacji, świat zmieni się dla ciebie nie do poznania i na zawsze.
Dziki poradnik gadania to książka nadziana soczystą wiedzą - pełna humoru i bez przynudzania.
O autorce: Zoolożka, edukatorka, popularyzatorka nauki. Pasjami kolekcjonuje ciekawostki biologiczne, żyjąc w bezustannym zdumieniu nad niezwykłością świata przyrody. O wielonogich stworzeniach wszelkiej maści opowiada z niekłamanym zachwytem i entuzjazmem, który szybko udziela się czytelnikowi. Z zamiłowania edukuje przyrodniczo, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Z lekkością i humorem oswaja tematy budzące wstręt i niepokój - pomaga pokochać mrówkę, zrozumieć świerszcza, a nawet zaakceptować pająka. Prowadzi profil na fb z ciekawostkami przyrodniczymi pod nazwą pani z pszyry.
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2024-05-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 304
W naszym bezpiecznym, uporządkowanym życiu rzadko myślimy o nieszczęśnikach z drugiego końca łańcucha pokarmowego. A w przyrodzie nie ma zmiłuj - jeśli...
Przeczytane:2024-05-30, Ocena: 6, Przeczytałem,
Jak się okazuje można znaleźć wspólny język ze zwierzętami. Małpy i goryle używają języka migowego. Papugi idealnie naśladują słowa i całe wyrażenia. Psy i koty również potrafią zakomunikować swoje potrzeby np. poprosić o pogłaskanie.
Agnieszka Graclik skupia się w swojej książce przede wszystkim na zwierzętach dzikich i ich pomysłom na to jak komunikować się w kwestii miłości, własności czy współpracy.
Zwierzęta potrafią porozumiewać się za pomocą oczu, ubarwienia, pląsów czy głosu.
W książce znajdziemy wiele ciekawych i zaskakujących informacji o tym jak poszczególne gatunki zwierząt porozumiewają się. Książka posiada również wiele kolorowych ilustracji, które przybliżają świat dzikich zwierząt.
Książka chociaż porusza wiele naukowych aspektów ze świata zwierząt, napisana jest prostym czasami zabawnym językiem. Posiada dużą czcionkę dzięki czemu dzieci nie męczą się podczas samodzielnego czytania.
Książka przeznaczona jest od 9 roku życia, ale myślę, że nieco młodsze dzieci również chętne W jaki sposób organizm żywy może świecić czy jak wiele mówi o kimś jego kupa?
My jesteśmy zachwyceni zarówno sposobem przedstawienia wiadomości o zwierzęcej komunikacji, jak również wydaniem tej książki. Polecam!