Dziewczyny są tu takie miłe

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Wstrząsający i bardzo pikantny thriller psychologiczny opowiadający o ambicji, toksycznej przyjaźni i śmiertelnie groźnych żądzach.

Dwie niegdyś najlepsze przyjaciółki przyjeżdżają na zlot absolwentów, podczas którego odkrywają, że ich śladami podąża ktoś, kto pragnie zemsty za coś, co zrobiły dziesięć lat wcześniej - i nie cofnie się przed niczym, by jej dokonać.

Od ukończenia studiów Ambrosia Wellington wielkim wysiłkiem ułożyła sobie życie na nowo. Pewnego dnia jednak dostaje zaproszenie na zjazd absolwentów swojej uczelni, a wraz z nim anonim o treści: Musimy porozmawiać o tym, co naprawdę się stało tamtego wieczoru.

Okazuje się, że tajemnice przeszłości Ambrosii nie są pogrzebane tak głęboko, jak przypuszczała. Od czasu otrzymania anonimu nie może przestać myśleć o tym, co przed laty zrobiła i kto jej w tym towarzyszył: nieobliczalna Sloane Sully Sullivan, jej ówczesna najlepszą przyjaciółką, która potrafiła owinąć sobie każdego wokół palca.

Na zjeździe absolwentów Amb i Sully dostają kolejne, coraz bardziej niepokojące anonimy, z których wynika, że uwziął się na nie ktoś, kto chce czegoś więcej niż tylko prawdy o tym, co się wydarzyło na pierwszym semestrze ich studiów. Osoba ta łaknie zemsty za to, co zrobiły, i wyrządzone przez nie krzywdy, z których ogromu Amb dopiero teraz zaczyna zdawać sobie sprawę. A wszystko to z powodu gry, którą wspólnie prowadziły po to, by zdobyć cudzego chłopaka, i dziewczyny, która zapłaciła za to zbyt wysoką cenę.

Powieść Laurie Flynn to wstrząsający thriller psychologiczny opowiadający o ambicji, toksycznej przyjaźni i śmiertelnie groźnych żądzach. Ukazuje, jak daleko dziewczyny gotowe są posunąć, by zdobyć to, co w ich przekonaniu im się należy, i co się dzieje, gdy gry, które prowadzimy w młodości, decydują o czyimś późniejszym życiu albo śmierci.

Laurie Flynn mądrze ukazuje mroczne zawiłości przyjaźni, ambicji i relacji społecznych. Obfity w zaskakujące zwroty akcji thriller, który przypomina nam, że przeszłość ma długie ręce, a tajemnic nie da się pogrzebać na zawsze. Nie mogłam oderwać się od lektury aż do szokującego punktu kulminacyjnego!

Megan Miranda, autorka "Miasteczka kłamców"

Mroczna, przewrotna, wciągająca bez reszty, pokazuje niebywałe okrucieństwo wrednych dziewczyn na pełnym zieleni uniwersyteckim kampusie. Wartki thriller o zakończeniu równie zabójczym jak jego tytuł.

Robyn Harding, autorka "Umowy"

Przewrotna, wciągająca i niesłychanie mroczna książka. Ta głęboko poruszająca opowieść o przyjaźniach, które podtrzymujemy - i tych, z których rezygnujemy - zaskakuje w najlepszym tego słowa znaczeniu. A ponieważ to dopiero pierwsza powieść Flynn dla dorosłych, już nie mogę się doczekać następnej.

Samantha Downing, autorka "Mojej doskonałej żony"

Rozkosznie mroczna, przesycona atmosferą grozy, rzuciła na mnie głęboki, nieodparty czar.

Karen Hamilton, autorka "Jego doskonałej dziewczyny"

Mrożąca krew w żyłach, poruszająca, urzekająca, jest cudownie napisaną, przerażającą opowieścią o toksycznej przyjaźni, głębokich kompleksach, zdradzie i zemście. Szokujący thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, zapierająca dech, niezapomniana lektura.

Samantha M. Bailey, autorka "Kobiety na krawędzi"

Flynn obrazowo odmalowuje potencjalnie śmiertelnie groźne skutki kompleksów dręczących młode kobiety. Z otwartymi ustami śledziłam dążenia Amb do tego, by się odnaleźć w złożonych sieciach relacji towarzyskich, aż do ostatniego rozdziału, który był jak cios obuchem i zaparł mi dech w piersi.

Chandler Baker, autorka "Zmowy milczenia"

Rozkosznie ponura, wciągnęła mnie od pierwszej strony... Nadzwyczajna rzecz... "Wredne dziewczyny" w dorosłej wersji, z niezwykle mrocznym zwrotem akcji!

Elle Croft, autorka "The Guilty Wife"

Cięciami najostrzejszego, najbardziej bolesnego skalpela Flynn odsłania mrok tętniący pod powierzchnią toksycznych kobiecych przyjaźni. Bezlitosna, głęboko emocjonalna książka, która trzyma w nieznośnym napięciu. Przeczytałam jednym tchem, ze ściśniętym żołądkiem.

Tammy Cohen, autorka "Stop at Nothing"

Po prostu genialna - klaustrofobiczna, pełna napięcia.

Lisa Hall, autorka "The Perfect Couple"

Mroczna i przewrotna, doskonale przedstawia to, jak niesłychanie okrutne nastoletnie dziewczęta potrafią być dla siebie nawzajem, gdy same są psychicznie okaleczone.

Nikki Smith, autorka "All in Her Head"

Laurie Elizabeth Flynn w przeszłości byłą modelką, a obecnie zajmuje się pisaniem książek. Jest autorką dwóch powieści YA "Firsts", "Last Girl Lied To" oraz "All Eyes On Her". Mieszka w Kanadzie, w London w prowincji Ontario ze swoim mężem, córką, synem i wiernym psem chihuahua. Kiedy robi sobie przerwy od pisania, najłatwiej znaleźć ją na spacerach w lesie, w sklepach z ubraniami, gdzie przymierza sukienki w stylu vintage, bądź przed telewizorem, kompulsywnie oglądającą reality-shows.

Informacje dodatkowe o Dziewczyny są tu takie miłe:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-07-29
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382341034
Liczba stron: 432
Tytuł oryginału: The Girls Are All So Nice Here

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Dziewczyny są tu takie miłe

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Dziewczyny są tu takie miłe - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksiazkolandia
Ksiazkolandia
Przeczytane:2021-08-23, Przeczytałem,

Prześladowanie może mieć różne formy...
Po dziesięciu latach od zakończenia szkoły odbywa się zjazd absolwentów, jednak Ambrosia Wellington nie zamierza brać w nim udziału. Po tragedii do jakiej doszło na pierwszym roku studiów i po tym co ona i jej przyjaciółka Sally zrobiły, nie zamierza z nikim się spotykać. Obecnie żyje spokojnie u boku męża, który nie do końca wie, jaki tryb życia prowadziła na studiach. Ambrosia otrzymuje pewnego dnia anonim, który powoduje, że zmienia zdanie i decyduje zmierzyć się z przeszłością.
Dziewczyny z akademika były bardzo różne. Jedne chciały głównie imprezować i mieć wielu chłopaków. Drugie to szare myszki, z lekka zagubione, nieatrakcyjne, będące obiektami kpin. Ale nawet one miały czasami coś, czego te imprezowiczki mogły im zazdrościć. Flora była śliczną, ale skromną i bardzo miłą dziewczyną, do której wszyscy lgnęli. Ambrosia była jej całkowitym przeciwieństwem, prowadziła pełne imprez, seksu i alkoholu życie, a Flora była dla niej zbyt nudna. Ale było coś, czego jej zazdrościła, coś dla czego była gotowa zrobić wszystko. Obecnie nawet w białych rękawiczkach można komuś zniszczyć życie. Współczesna technologia tak bardzo to ułatwia, przecież można schować się za ekranem telefonu czy komputera. Do czego człowiek jest w stanie posunąć się by osiągnąć to czego pragnie, z zazdrości, z zemsty? Ale czy sam może wyjść z tego bez szwanku?
Ta książka to świetny, pełen emocji thriller, z niesamowitym zakończeniem. Na pewno wsiąkniecie w niego od pierwszej strony.

Link do opinii
Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2021-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

"(…) taki już jest ten świat, że zmienia w potwory dziewczyny, które chcą tego, czego mieć nie mogą”.

Dziewczyny są jak słoneczniki. Gdy kwiaty są zasiane zbyt blisko siebie, muszą zażarcie walczyć o dostęp do słońca. Tworzą wokół siebie labirynt splątanych łodyg i „smętnie zwieszonych żółtych twarzy”.

Ponad 10 lat temu Ambrosia i Sloane studiowały na Wesleyan – uczeni będącej niczym ogród pełen słoneczników.
Te przyjaciółki były jak kandydatki do Projektu Lady. Ich studencie życie przypominało reality show.
One zamiast na studiach odnaleźć siebie, postanowiły odnaleźć mnóstwo rozrywek. Sieć wpływów towarzyskich, alkohol, narkotyki i sex, to było ich życie. Wiedza zdobyta własnym ciałem była dla niech ważniejsza, niż ta zdobywana podczas zajęć na uczelni.
Kampus był ich królestwem. Tam rządziły. Pragnęły być nieuchwytne, wymykać się każdemu, mieć poczucie, że nie stoją w miejscu. Manifestacyjnie nie szukały nikogo na stałe. Faceci to dla nich zabawki jednorazowego użytku.
Gdy na ich drodze stawała dziewczyna idąca przez życie niepewnym krokiem jelonka, one przemierzające je cwałem konia wyścigowego, z całym impetem wciskały ją w ziemię. Życzliwość była dla nich zbyt ciasnym gorsetem, niemal odcinającym krążenie. Źle na nich leżała. Kosztowała zbyt dużo wysiłku.
Najbardziej z tych czasów obie zapamiętały dwa wieczory. Na jednym WSZYSTKO się zaczęło, na drugim skończyło. Te wydarzenia naznaczyły je na całe życie.

Po latach, obie przyjaciółki nie mające już ze sobą kontaktu, otrzymują zaproszenie na zjazd absolwentów uczelni Wesleyan, a wraz z nim niepokojący anonim. To zaproszenie, a ten raczej rozkaz odpalił lont powrotu do przeszłości. A ta była raną, którą łatwo było rozdrapać. Wszędzie tu czekały na nie wspomnienia tego, co się wydarzyło i co mogło się wydarzyć.
Do czego może doprowadzić chęć posiadania czegoś co miał ktoś inny?
Czy dziewczyny znajdą rozgrzeszenie?

Książka to interesujący thriller psychologiczny. Karykaturalny obraz młodych kobiet, pustych, egoistycznych, szukających wrażeń. O zemście, zazdrości, emocjonalnych manipulacjach. O tym, do czego może doprowadzić podkopywanie pewności siebie, wykorzystywanie życzliwości i chora zazdrość.
Dobra książka. Coś dla rozrywki i ku przestrodze.
Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - biblioteczkaasi
biblioteczkaasi
Przeczytane:2021-09-20, Przeczytałem,

Dziewczyny są tu takie miłe! Czyżby?
Sięgając po książkę L.E. Flynn spodziewałam się thrillera z dosyć klasycznym modelem rywalizacji pomiędzy kobietami chcącymi zdobyć ten sam przedmiot pożądania. Niesamowicie zdziwiłam się, gdy w tej książce odkryłam tak głęboko poruszającą historię o tym, jak ludzie chcący jedynie zabawić się czyimś kosztem, mogą doprowadzić go do takiego skraju załamania, że podejmuje nieodwołalne i nieodwracalne dramatyczne decyzje.
Dziewczyny są tu takie miłe to amerykańska historia dwóch studentek, które jedyne czego chcą od życia to dobrze się zabawić. Tak na całego, bez żadnych hamulców. Studenci amerykańskiej uczelni spotykają się dziesięć lat po ukończeniu studiów na zjeździe absolwentów. Ambrosia robi wszystko, by nie musieć jechać na zjazd i by jej mąż nie odkrył, co z udziałem Amb zdarzyło się na pierwszy roku jej studiów. Jak możecie się domyśleć Ambrosia dociera jednak na zjazd i wszystkie trupy schowane w jej szafach, szafeczkach, szufladkach i pawlaczach wychodzą, by o sobie dobitnie przypomnieć.
Dziewczyn są tu takie miłe to książka o tym, jak słowa mogą niszczyć inne osoby, jak ludzie, których darzymy sympatią, myślimy, że możemy na nich polegać, ufamy ich, mamy ich za przyjaciół mogą nas zranić i wykorzystać. Dosłownie użyć, by osiągnąć wyimaginowany przez siebie cel.
Amb i Sully w czasie studiów zrobiłyby wszystko, by zdobyć to, co chcą. Wykorzystają każdego i zniszczą każdego, kto stanie na ich drodze. To takie typowe amerykańskie wredne dziewczyny.
Książkę przeczytałam z zapartym tchem i mimo już dosyć często powtarzanego motywu mowy nienawiści we współczesnej literaturze - ta książka mnie zafascynowała i wywarła na mnie ogromne wrażenie.
Nie pozostaje mi nic innego, jak gorąco zachęcić Was do lektury

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2021-08-18, Ocena: 4, Przeczytałam,

,,Dziewczyny są tu takie miłe" to pierwsza książka autorki L.E. Flynn, która ukazała się na polskim rynku. Fabuła powieści toczy się dwutorowo: część akcji osadzona jest w czasie pierwszego roku studiów w akademiku, a część czternaście lat później, podczas zjazdu z okazji dziesiątej rocznicy ukończenia uniwersytetu. Narratorką jest dziewczyna, która czternaście lat temu, do tytułowych miłych zdecydowanie nie należała. I tak, pod wpływem po części własnych demonów, po części toksycznej przyjaźni, zrobiła coś, za co do teraz nie spotkała jej zasłużona kara. Ale czy na pewno to ona jest winna? Osoba, która teraz zaczyna jej grozić jest o tym przekonana.

Intryga kryminalna opiera się tu głównie na niewiadomej, jaką jest osoba wysyłająca groźne anonimy i tajemnicy nocy sprzed czternastu lat, w czasie której doszło do jakiejś tragedii. Historia może nie wbija w fotel, ale poprowadzona jest ciekawie. Mnie lekko denerwowało podejście głównej bohaterki do życia, do mężczyzn, do seksu - wszystko to jest dosyć obcesowe, a jej zdanie o kobietach naprawdę szowinistyczne, jednak nie dziwi, biorąc pod uwagę to, jaką sama jest osobą i czego się w przeszłości dopuszczała. Trochę przeraził mnie też obraz życia w amerykańskich akademikach, to jak wygląda życie nastolatków, które nagle wyrwały się spod opieki dorosłych... To może trochę taka opowieść - przestroga: uważaj komu ufasz, bo ludzie są zdolni do naprawdę paskudnych rzeczy. Ogólnie nie jest to powieść wybitna, ale całkiem niezły, trochę nastolatkowy thrillerek do poczytania w wolnej chwili.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy