Dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej

Książka ?Zaburzenia integracji sensorycznej? zapewnia czytelnikowi wiele praktycznych i skutecznych porad oraz strategii działania dotyczących pomocy dzieciom dotkniętym dysfunkcją sensoryczną. Skupiając się na wczesnej interwencji, pokazuje, że dzieci, u których zdiagnozowano to schorzenie, mogą osiągnąć swój pełny potencjał w domu, szkole i społeczności. Autorki opisują i analizują objawy, przyczyny, dodatkowe czynniki oraz zachowania związane z zaburzeniami integracji sensorycznej, zwłaszcza

Informacje dodatkowe o Dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:

Kup książkę Dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej

Dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej - opinie o książce

Wyobraźcie sobie, że rzucają wam w twarz hasło "dezintegracja sensoryczna", po półgodzinnej obserwacji ekspert jednak "niczego nie widzi" ale nie jest pewien i "nie robił testów pogłębionych". Nie daje pewnej diagnozy, każe "obserwować". I teraz matko siedź i myśl, bo dziecko ma jakiś problem, a tu tak niejednoznacznie cię zbywają. Cóż, zdiagnozować matko musisz sobie sama. I tak oto z zasobów bibliotecznych trafiła do mnie niniejsza publikacja. Napisały ją dwie matki, których dzieci miały problemy z integracją sensoryczną. Obie musiały powalczyć, by otrzymać odpowiednie diagnozy i pomoc, więc doskonale wiedzą, co i jak przekazać kolejnym zagubionym rodzicom. Książka przedstawia objawy dezintegracji sensorycznej, charakterystyczne dla dzieci w różnym wieku (również niemowląt). Podane są przykłady, między innymi opis dnia z życia dziecka z takim zaburzeniem (z komentarzami do "dziwnych" zachowań). Są informacje o zaburzeniach towarzyszących, zespołowi Aspergera poświęcono nawet oddzielny rozdział. Co istotne, autorki nie zapomniały o wskazówkach, jak pomóc dziecku zmagającemu się z dezintegracją sensoryczną. Jest też kilka przykładów pokazujących, jak takie dzieci mogą postrzegać pewne sytuacje. Autorki wzięły pod uwagę również rolę szkoły i nauczyciela w życiu i terapii dziecka. Dużo miejsca poświęcają na informacje dla nauczycieli i pedagogów, dotyczące organizacji czasu i przestrzeni szkolnej, gdy w grupie jest uczeń z problemem dezintegracji. Po zakończeniu lektury można mieć jeszcze wiele wątpliwości. Niemniej daje ona solidne podstawy, umożliwiające wnikliwszą i skuteczniejszą obserwację dziecka. To w końcu rodzic widzi dziecko na co dzień w najróżniejszych sytuacjach. Książka daje do rąk argumenty i wskazuje, o co pytać specjalistów i na co im zwrócić uwagę.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski