Rosja i Niemcy. Dwie wojny światowe. Dwie najstraszniejsze dyktatury w historii ludzkości. Dwa reżimy totalitarne, które zmusiły ludzi do niszczenia własnej przeszłości i przyjmowania wyraźnie wyznaczanych przez państwo słusznych tożsamości politycznych.
Opowieść o rodzinie, której przodek przybył do Rosji z Niemiec jako apostoł homeopatii, pozostawiając swoim potomkom chwiejny świat na styku kultur. Historia fatum obejmująca okres od XIX wieku do współczesności ujawniana w trakcie śledztwa Kiriłła, jedynego pozostałego przy życiu członka rodu. Kiriłł zabiera nas w podróż przez wieki chaosu, przeszukując archiwa i cmentarze całej Europy.
Powieść rzuca światło zarówno na losy jednostek, jak i polityczną historię Rosji.
Wydawnictwo: Claroscuro
Data wydania: 2019-10-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN:
Liczba stron: 442
Tytuł oryginału: Gus Fric
Język oryginału: rosyjski
Tłumaczenie: Grzegorz Szymczak
Debiut Siergieja Lebiediewa to opowieść o utracie pamięci narodowej i o jej moralnych konsekwencjach dla jednostki. Geolog udaje się na daleką północ...
Poruszający thriller psychologiczny o sowieckim naukowcu – twórcy doskonałej neurotoksyny: Debiutanta. Obsesja na punkcie syntetyzowania trucizny...
Przeczytane:2020-10-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Insta challenge. Wyzwanie dla bookstagramerów 2020, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu - edycja 2020, 52 książki 2020,
To moje drugie spotkanie z Autorem. „Granicą zapomnienia” byłam zachwycona i oczarowana. „Dzieci Kronosa” są, moim zdaniem, napisane nieco przystępniejszym językiem, ale również znakomite. Po raz kolejny świetnie przetłumaczył Lebiediewa Grzegorz Szymczak – jestem pod wrażeniem!
„Dzieci Kronosa” to powieść o poszukiwaniu swoich korzeni, napisana niezwykle plastycznym i porywającym językiem. To historia Kiriłła, który odkrywa tajemnice swoich przodków, uwikłanych w historię Rosji i Niemiec, historię trudną i bolesną.
Lebiediew jest twórcą wyjątkowym. Pisze poezję prozą, czaruje słowem, opowiada historie w niezwykły sposób. Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie z Autorem!
Bardzo żałuję, że nie ma tej książki w wersji elektronicznej. Wersja papierowa jest niewygodna, książka zamyka się milion razy na godzinę – strasznie się ją czytało… Mam nadzieję, że wydawnictwo zmieni swoje podejście do ebooków i zacznie wydawać książki także w takiej formie.