Wizja przejechania drogi 66 elektryzuje. To marzenie wielu ludzi. Tak samo było w moim przypadku. Nagle zapadła decyzja - jadę.
Podróż drogą 66 to ściganie horyzontu, odkrywanie sennych amerykańskich miasteczek i przemierzanie bezkresnych przestrzeni południowego zachodu. Dla wielu to podróż życia. Przez otwarte okno w samochodzie słychać szum wiatru i hałas wybijających rytm opon toczących się po asfalcie, a w tle amerykańskie standardy rockowe płynące z radia. Najsłynniejsza droga Ameryki słusznie kojarzy się z brodatymi motocyklistami, motelami, jedzeniem w przydrożnych restauracjach, kelnerkami stale uzupełniającymi kubki rozwodnioną kawą, a także z neonami - jej znakami rozpoznawczymi. Route 66 to oblicze prowincjonalnej Ameryki, bez przepychu, luksusowych rezydencji i jachtów, pełne osobliwości i charakterystycznego uroku, który sprawia wrażenie, że cofamy się w czasie.
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Podróżnicze
ISBN:
Liczba stron: 236
Język oryginału: polski
Dla wielu Stany Zjednoczone są synonimem wolności. Dla wielu jest krajem niespotykanych nigdzie indziej możliwości. Stany Zjednoczone to także kwintesencja podróży w stronę zachodzącego słońca. Autor za pośrednictwem książki opowiada nam o swojej próbie rozprawienia się z amerykańskim mitem i wyrusza w podróż wzdłuż Stanów legendarną Drogą 66. Ten subiektywny przewodnik opowiada o miejscach, które znajdowały się na szlaku słynnego Route 66 wraz ze swoją infrastrukturą: motelami, restauracjami oraz innymi atrakcjami mającymi za zadanie upamiętnić jej historię.
Chyba nie ma nikogo, kto nie słyszałby o słynnej Route 66. Jest tak kultowa jak Statua Wolności czy Biały Dom. Podróż tą drogą jest marzeniem wielu ludzi na całym świecie i wielu decyduje się ją odbyć by poczuć dreszcz przygody. Na podróż Route 66 zdecydował się również autor książki Droga 66. Droga Matka. O historii, legendzie, podróży by następnie podzielić się z nami swoimi przeżyciami. W malowniczy, niezwykle gawędziarski sposób opowiedział o miejscowościach, które leżały na szlaku Drogi Matki, ich atrakcjach i ciekawostkach. Dzięki książce mogliśmy poznać prowincjonalne, senne miasteczka rozsiane wzdłuż drogi, pragnące przywrócić swoją świetność i zachować pamięć o znaczeniu, jakie miały, gdy Drogą 66 przemierzało wielu Amerykanów w poszukiwaniu lepszego życia. Opowieści autora o miejscach, które zobaczył i ludziach, których poznał zostały okraszone licznymi zdjęciami. Przez to, chociaż w małym stopniu możemy poczuć się uczestnikami sentymentalnej wyprawy, którą odbył. Książka zachęca wszystkich do przybliżania sobie historii powstania Drogi 66 oraz miejsc, które znalazły się na jej trasie. Droga 66. Droga Matka. O historii, legendzie, podróży może stać się inspiracją do zorganizowania własnej wyprawy życia.
Muszę przyznać, że książka nie przypadła mi do gustu. Nie udało mi się poczuć klimatu legendarnej amerykańskiej trasy.
Gumbo to oficjalne danie Luizjany. To zupa pełna najrozmaitszych składników pochodzących z kilku kontynentów, będąca manifestacją różnorodności, erupcją...
Dlaczego Teksas jest taki niezwykły i dlaczego tak bardzo przypomina…Polskę. „Come and take it” – skąd w Teksańczykach taki zadziorny...