Doktor Strange: Tom 1

Pierwszy tom przygód Doktora Strange'a z nowej linii wydawniczej Marvel Fresh!

Doktor Stephen Strange traci moc, a Tony Stark proponuje mu rozwiązanie na miarę XXI wieku - podróż w kosmos! Tam ziemski Mistrz Magii znajdzie dziwnych wrogów i jeszcze dziwniejszych przyjaciół, a także trafi do niewoli obcego ludu kochającego jedynie naukę. I - a jakże - odzyska moc. Jednak każde czary mają swoją cenę, a Strange już zbyt długo zalega z płatnościami. Czy rachunek w końcu okaże się za wysoki? I co zadziwiającego Doktor zastanie w domu po powrocie na Ziemię?

Informacje dodatkowe o Doktor Strange: Tom 1:

Doktor Strange: Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-09-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Historia przedstawiona w komiksie skupia się na postaci doktora Stephena Strange’a, który w wyniku pewnych okoliczności zaczyna tracić swoją „magiczną moc”. Pomocną dłoń wysuwa do niego Tony Stark, oferując mu podróż w kosmos. To właśnie tam, ma on odzyskać pełnię swoich zdolności. Zanim jednak to nastąpi, będzie musiał on poradzić sobie z nowymi wrogami, nawiązać kontakty z zaskakującymi sojusznikami i poradzić sobie z masą innych równie ekscytujących wyzwań.

W przypadku recenzowanego albumu nie mamy do czynienia z klasycznym restartem postaci (tak jak miało to miejsce w kilku innych dziełach z serii Marvel Fresh). Jest to raczej porcja „nowych” przygód znanego bohatera, po które mogą sięgnąć zarówno jego fani, jak i całkiem nowi czytelnicy. Mark Waid w swoim dziele stara się bowiem kierować tą postać w nowym kierunku, zapewniającym rozrywkę szerokiemu gronu odbiorców. Oczywiście nie zapomina on o pewnych nawiązaniach do historii herosa, są one jednak bardzo subtelne i będą dostrzegane tylko przez wiernych fanów.

Cała przedstawiona tutaj fabuła opiera się głównie na jednej konkretnej widowiskowej intrydze. Czasem jest ona wysunięta na czoło komiksu, kiedy indziej stanowi jedynie tło dla innych treści. Autor umiejętnie oplata ten element komiksu innymi równie ciekawymi wątkami, dzięki którym przedstawione tutaj uniwersum potrafi być mocno angażujące. Całość dość widowiskowej fabuły ma na celu głównie przedstawienie pogłębionej analizy postaci Stephena Strange’a, który będzie musiał podejmować tutaj trudne decyzje natury moralnej czy egzystencjalnej.

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-09-09, Ocena: 4, Przeczytałem,

NIEZWYKŁA PODRÓŻ DOKTORA DZIWAGO

Po udanym runie ,,Doktora Strange'a", jaki wyszedł spod ręki Jasona Aarona i równie przyjemnych zeszytach pisanych przez Donny'ego Catesa, seria przechodzi pod skrzydła Marka Waida. Tego samego, który dał nam zarówno tak świetne opowieści, jak ,,Kingdom Come: Przyjdź królestwo", jak i przeciętniak pokroju niektórych fabuł z Avengers. A jaki jest ,,Doktor" w jego wykonaniu? Na pewno niedorównujący poprzednim przygodom, ale całkiem niezły i wart poznania, jeśli lubicie tę postać.

Moc przychodzi i odchodzi. Przekonali się o tym chyba wszyscy superbohaterowie, Strange zresztą też i to całkiem niedawno, kiedy magia niemal zniknęła z naszej rzeczywistości. Teraz jednak nasz doktor traci swoje zdolności, a żeby je odzyskać, korzysta z propozycji Tony'ego Starja i wyrusza w podróż kosmiczną! Co go w jej trakcie czeka? Czy wyprawa ta pozwali mu odzyskać utraconą moc? I co czeka go, kiedy wreszcie powróci na Ziemię? Gdy problemów przybywa, przeszłość upomina się o swoje, bo jak wiadomo magia kosztuje, a Strange od dawna nie regulował należności, jak powinien i...

Daredevil. Mark Waid. Tom 1
Mark Waid0
Okładka ksiązki - Daredevil. Mark Waid. Tom 1

Pierwszy tom przygód Daredevila ze scenariuszem Mark Waida. Matt Murdock wraca do Nowego Jorku, liczy także na powrót do praktyki adwokackiej, ale to...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung