reklama

Dobranoc, Misiu

Miś jest zmęczony. Najbardziej na świecie chciałby zasnąć, ale ciągle przeszkadzają mu jakieś hałasy. A to ktoś pracuje w tartaku, a to urządza wielkie pranie, a do tego śpiewy, tupoty i inne harce. Miś sprawdza po kolei, kto nie daje mu się zdrzemnąć, i prosi mieszkańców lasu o spokój. Tylko czy go posłuchają? Przekonajcie się sami, czy Miś zdoła się wyspać. Urocza i przepięknie ilustrowana opowieść dla dużych i małych miłośników spanka oraz tych, którym niełatwo zasnąć.

Monika Filipinaw 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na Uniwersytecie w Wolverhampton. W tym samym roku za projekt licencjacki otrzymała wyróżnienie na wystawie D&AD New Blood w Londynie. W 2014 roku ukończyła studia magisterskie ze specjalizacją w ilustracji książek dla dzieci na Cambridge School of Arts. W 2013 roku książka ,,Oh! What a Tangle" dostała nagrodę Golden Pinwheel dla najlepszej książki międzynarodowej na Targach Książki dla Dzieci w Szanghaju. Współpracuje z wydawnictwami w Polsce i za granicą. Jej autorskie książki zostały wydane w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Dobranoc, Misiu:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2023-06-28
Tytuł oryginału: Buonanotte Orso

Kup książkę Dobranoc, Misiu

Dobranoc, Misiu - opinie o książce

Przychodzi taka pora w ciągu dnia, że chcemy już zasnąć, przykładamy głowę do poduszki, zamykamy oczy, a ten upragniony sen niestety nie nadchodzi, ponieważ słyszymy różne hałasy, które nie dają nam w spokoju zamknąć oczu.
Pewien Miś bardzo chciał zasnąć, niestety bobry pracowały wciąż w tartaku, szopy robiły pranie, wiewiórki zbierały żołędzie, a wilki urządziły sobie ognisko, z każdej strony ktoś ciągle hałasował, a jemu bardzo to przeszkadzało. Miś poszedł do każdego i poprosił o ciszę, ale czy ona w końcu nastała? Tego musicie przekonać się sami.
Dobranoc, Misiu to bardzo ciepła historia o tym, jak to różne dźwięki mogą nas zdenerwować, podczas gdy my chcemy sobie odpocząć w ciszy. Kiedy próbujemy zasnąć, zaczyna nam przeszkadzać dosłownie wszystko, kapanie wody z kranu, chodzenie domowników, a nawet bzyczenie owadów, niby takie dźwięki są cichutkie, ale wieczorem są nie do wytrzymania.
Miś próbował zasnąć, ale niestety nie dał rady, ponieważ był bardzo wyczulony na hałas i do spania musiał mieć idealną ciszę. Tego bohatera na pewno zrozumieją osoby, które są w podobnej sytuacji i do spania zawsze muszą pozamykać wszystkie okna i drzwi, a czasami nawet schować się pod kołdrę, żeby nic nie słyszeć. Gwarantuje, że dzieci zauroczy ta historia, a zakończenie zaskoczy wszystkich, bo jest bardzo zabawne, sama takiego się nie spodziewałam. Opowieść jest skierowana raczej do tych najmłodszych czytelników, ponieważ mamy tutaj dużo pięknej i ciekawej grafiki, a mniej tekstu, będzie ona na pewno fajną historią do snu, ale również do przeczytania na dniu i porozmawianiu z dzieckiem o tym, w jakich warunkach lubi spać.

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-07-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Na książki z tak pięknymi ilustracjami zawsze znajdzie się miejsce w naszej biblioteczce. To idealna historia w sam raz na wieczorne czytanie z domieszką dobrego humoru.

Podejście do głośnych odgłosów w czasie zasypiania przedstawiono tu bardzo ciekawie i na pewno dużo da to dzieciom do myślenia, a obrót wydarzeń przybiera też całkiem nieoczekiwany kierunek.

Uroczy Miś, właściciciel pluszowego króliczka, ma problemy z zaśnięciem. Mieszkańcy lasu bez przerwy hałasują, co nie pozwala misiowi zmrużyć oka, zajmuje się on uciszaniem bobrów, szopów, ale czy to pozwoli na spokojny sen? Innym zwierzętom też głośne czynności w głowie, nawet śpiewanie, a ciekawe, co będzie się działo, gdy to one zapragną położyć się spać.

Ta książka nas rozbawiła, ale też dała do myślenia, jak zachować się, gdy inni robią to, co nam się nie podoba. To fantastycznie zilustrowany picturebook, który świetnie będzie prezentował się w biblioteczce.

Polecam z całego serca.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-07-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Bohater książki "Dobranoc, Misiu" nie ma lekko. Potrzebuje ciszy by zasnąć a tu wszyscy wkoło hałasują. Miś ciągle wstaje i ucisza kolejną grupę zwierząt. W końcu nastaje błoga cisza, miś zasypia i... Teraz to on swoim głośnym chrapaniem budzi wszystkie zwierzaki!

Zabawna, urocza książka. Właściwie to picturebook bo tekstu jest mało a ilustracje pięknie tworzą opowieść. Są bardzo barwne, utrzymane w miłej dla oka kolorystyce. Emocje bohaterów widać jak na dłoni.

Maluchy pokochają tego sympatycznego niedźwiadka, którego wszyscy wkoło denerwują. Synowie lubią słuchać o misiu podczas usypiania.

Zapewniam Was, że czytanie na jednym razie się nie skończy, a podczas każdego kolejnego będziecie odkrywać coś nowego na ilustracjach.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-07-17, Ocena: 5, Przeczytałem,
Zmęczenie utrudnia wszystko. Doskonale wiedzą o tym rodzice. I nieważne, czy pociecha jest maluszkiem, czy trochę starszym dzieckiem, zmęczone dziecko, które nie potrafi zasnąć, wymaga od nas szczególnej czułości i cierpliwości w jednym. Bohater książki, którą dla najmłodszych czytelników napisała Monika Filipina, także chętnie zapadłby w błogi sen. W lesie, gdzie mieszka, liście mienią się już barwami żółci, brązu i czerwieni, co podpowiada mu, że to już najwyższa pora na drzemkę. Na próżno jednak kładzie się do łóżka, gdyż hałasy dobiegające z głębi lasu skutecznie utrudniają zaśnięcie. Zdegustowany miś postanawia kilkukrotnie wyrusza w las, by uciszyć jego mieszkańców: bobry ścinające drzewa, wiewiórki gromadzące zapasy, szopy piorące swe ubrania, ćwierkające nazbyt głośno ptaki, czy też wilki biesiadujące przy ognisku wraz z innymi zwierzętami. Czy mieszkańcy lasu okażą wyrozumiałość względem zmęczonego misia? Jaki będzie finał tej historii? Zachęcam do lektury, by się tego dowiedzieć "Dobranoc, Misiu" to uroczy picturebook z małą ilością tekstu i wyjątkowymi ilustracjami pełnych barw. Zaskakują humorem, który niosą w swym przekazie. Trudno nie uśmiechnąć się na widok słodkich, różowych papci w kształcie króliczków, które są częścią garderoby naszego bohatera. Doskonała to lektura tuż przed wtuleniem głowy w poduszkę. Zajrzyjcie do niej, bo warto!
Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-07-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Bohater książki Miś bardzo chętnie by poszedł spać, ale wciąż mu coś przeszkadza by zasnąć. Bobry pracujące w tartaku, szopy beztrosko chlupoczące wodą w trakcie prania, ptaki świergotały, lisy głośno grały w karty, jeże tuptały w liściach... A gdy już myślał, że wszystkich po uciszał okazało się, że wilki i inne zwierzęta wesoło bawiły się przy ognisku. Czy zwierzęta posłuchały go i zachowywały się cicho? Przekonacie się sami.

Uwielbiam takie krótkie i bardzo kolorowe historyjki. Ilustracje zawarte w książeczce są nie tylko urocze, ale pokazują również emocje Misia. Ułatwiają one również zrozumieć młodszym czytelnikom zrozumienie czytanego tekstu. Natomiast dla dzieci, które dopiero co uczą się czytać, książeczka może być idealną pierwszą czytanką. Historia w niej jest ciekawa, czasami zabawna i napisaną dużą czcionką co na pewno pomaga w nauce i sprawia, że dziecko chętnie sięga po książkę.  U mnie starszy syn tego typu książeczki czyta młodszej siostrze.

Moja pasja. Kosmos
Monika Filipina0
Okładka ksiązki - Moja pasja. Kosmos

Miłkę i Stasia fascynuje kosmos. Bardzo chętnie odwiedzają planetarium i obserwatorium astronomiczne, czyli miejsca, w których można obserwować gwiazdy...

Czerwony kapturek
Monika Filipina 0
Okładka ksiązki - Czerwony kapturek

Jeśli chcesz poznać historię rezolutnej dziewczynki, która pewnego dnia wybrała się do chorej babci, sięgnij po tę adaptację klasycznej baśni.Ta seria...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski