Niebanalna opowieść z pogranicza gatunków - tyleż tu kryminalnej intrygi i sensacji, co spostrzeżeń i opisów natury obyczajowej. Akcja toczy się w środowisku amerykańskiej klasy średniej: główna bohaterka jest reporterką telewizyjną, a w jej otoczeniu aż roi się od lekarzy i ludzi interesu. Językiem prostym, a zarazem precyzyjnym Mary Higgins Clark opowiada historię dziewczyny zrządzeniem losu zmuszonej do wzięcia na siebie roli detektywa. Autorka nadzwyczaj dba o związki z rzeczywistością - wszystko, co się zdarza, jest logiczne, uzasadnione, prawdopodobne; jedyną ujawniającą się siłą wyższą jest przypadek - jak w życiu. Zakończenie zaś, to prawdziwy majstersztyk - zaskakujące i sensacyjne, a mimo to wciąż mocno osadzone w rzeczywistości.
Informacje dodatkowe o Do zobaczenia:
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN:
83-7337-452-3
Liczba stron: 221
Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Przeczytane:2021-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2021 roku, 52 książki 2021, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu – edycja 2021,
Jak wszystkie książki Pani Mary Higgins Clark także i ta jest niebanalna. To połączenie kryminału, powieści sensacyjnej i powieści obyczajowej. I jeszcze na dokładkę malutki wątek romansowy. Fabuła oparta na niezwykle ważnych tematach: zapłodnienia in vitro, dużych pieniędzy, zaufania i przyjaźni, podwójnej moralności czy zwykłej miłości. Z ogromną przyjemnością towarzyszyłam Meghan w poszukiwaniach prawdy, rozwiązaniu zagadki i oczyszczeniu dobrego imienia swojego ojca. Mimo wielu zawirowań i niespodziewanych odkryć, niekoniecznie miłych, dotykamy tego jak powinna wyglądać miłość do rodziców? Polubiłam serdecznie Meg i dopinguję jej aby dopuściła do siebie także prawdziwą miłość swojego życia.