Małe dzieci zadają najlepsze pytania!

Dzieci zadają pytania. Mnóstwo pytań. I wszystkie zaczynają się tym samym słowem: ,,dlaczego?". Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego muszę chodzić spać? Dlaczego krowy muczą? Dlaczego ziarna kukurydzy strzelają?

Na wszystkie ,,dlaczego?" istnieją dobre odpowiedzi, a książka ,,Dlaczego?" jest ich prawdziwą skarbnicą! Ta wielokrotnie nagradzana, dziś wręcz klasyczna książka dla dzieci, którą przetłumaczono już na wiele języków, stanowi zaproszenie do zadawania nawet najbardziej absurdalnych pytań.

Aż chciałoby się znów być dzieckiem i w tak bezpretensjonalny sposób pytać ,,Dlaczego?". Pytania w tej książce bywają jeszcze bardziej frapujące niż odpowiedzi.

Dorota Koman

Catherine Ripley - jako redaktor ,,chickaDEE", bardzo lubianego magazynu dla najmłodszych, zaczęła zbierać pytania nadsyłane przez zaciekawionych czytelników, a potem ruszyła do szkół i bibliotek, by bezpośrednio rozmawiać z dziećmi. Jej talent do atrakcyjnego przedstawiania praw nauki oraz wspaniałe pytania dzieci zaowocowały powstaniem tego międzynarodowego bestselleru.

Ilustracje: Scot Ritchie

Informacje dodatkowe o Dlaczego? Najciekawsze pytania i odpowiedzi na temat tajemnic nauki,przyrody i świata:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-02-07
Kategoria: Edukacyjne
Tytuł oryginału: Why? The best ever question and answer book about nature, science and world around you

Kup książkę Dlaczego? Najciekawsze pytania i odpowiedzi na temat tajemnic nauki,przyrody i świata

Dlaczego? Najciekawsze pytania i odpowiedzi na temat tajemnic nauki,przyrody i świata - opinie o książce

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2017-03-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki dla dzieci 2017,
Zamawiając nowości wydawnicze dla dzieci skusiłam się od razu na tą książeczkę - rozwiązanie dziecięcych problemów. To doskonała pozycja dla rodziców ciekawskich dzieci! Idealna dla mojej 5latki ale i dla starszych dzieci będzie interesująca. Autor w książce odpowiada na pytania, które każdy rodzic bardzo często słyszy (np. dlaczego muszę iść spać? dokąd znika w nocy słońce? dlaczego krowy muczą?) a także na ciekawe pytania, na które dziecko jeszcze nie wpadło (wyprzedzając pytanie które z pewnością kiedyś by zadało ;) np. dlaczego podczas kąpieli marszczy się skóra na dłoniach? czy coś mi się dzisiaj przyśni? Książeczka jest funkcjonalna - pytania i odpowiedzi podzielone są na kilka działów np. w supermarkecie, w łazience, w kuchni, na dworze, wśród zwierząt. Na każde pytanie pada krótka rzeczowa odpowiedź, która skonstruowana jest prostym, przystępnym dla dzieci językiem. Po prostu idealna :) A dodatkowy atut to piękne kolorowe ilustracje do każdego z pytań (każde pytanie to 2 oddzielne strony więc można skupić się na każdym z zagadnień). Idealna książka dla małych odkrywców :)
Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2017-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
"Czy coś mi się dzisiaj przyśni? Zdecydowanie tak. W ciągu jednej nocy miewasz dziesiątki snów - nawet jeśli po przebudzeniu nic z nich nie pamiętasz... zwierzęta również śnią, tak jak ty..." Ciekawość świata wyrażana przez dzieci to bardzo wartościowa i pożądana cecha. Zachęcamy nasze pociechy, aby nie obawiały się zadawać najrozmaitszych pytań, entuzjastycznie poszukiwały odpowiedzi, uważnie obserwowały otoczenie, zastanawiały się, jak coś funkcjonuje, przebiega, działa. Wszystkie "dlaczego?" kumulują się w zdobywaniu cennej wiedzy, dokładnym rozumieniu przyrodniczych zjawisk, silnej zależności królestwa zwierząt i ludzi. Dotyczyć mogą zarówno naukowych wyzwań, jak i tylko pozornie nieistotnych spraw życia codziennego. W książce znajdziemy przejrzyste i klarowne odpowiedzi na mnóstwo interesujących pytań, trafne wyjaśnienia zasad działania różnych przedmiotów, ale także zachęty do zadawania kolejnych pytań, zagłębiania się w dociekliwości rozumienia świata. Czy to przed snem, podczas kąpieli, w kuchni, supermarkecie, na dworze i wśród zwierząt. Bo choćby, dlaczego kura może znosić niebieskie jajka? Jaki kształt podąża za nami wszędzie? Gdzie znika Słońce, gdy zapada zmrok? Publikacja przyda się podczas rozmów z dziećmi, inspirowania porcją interesującej wiedzy, w podróży, w poczekalni, przy odwracaniu uwagi lub wyciszaniu pod koniec dnia. Sympatyczna szata graficzna, ładne kolorowe ilustracje, z większej perspektywy i skupiające wzrok na szczególe dzięki lupce. Mnóstwo ciekawostek dla najmłodszych i także nieco starszych. Przygoda z tą wielokrotnie nagradzaną książką ucieszy każdego młodego odkrywcę świata. bookendorfina.pl
Avatar użytkownika - Puchatka
Puchatka
Przeczytane:2017-02-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Pytania zadawane przez maluchy, które interesują się dosłownie wszystkim i w każdej możliwej sytuacji, bywają różne. Z jednymi poradzimy sobie z palcem w nosie, ale inne... To dopiero jest wyzwanie! Na szczęście rodzic nie jest osamotniony w tej swojej walce, a na pomoc przychodzą mu (poza internetem) książki. Dlaczego warto sięgnąć po "Dlaczego?": - To zbiór ciekawych pytań i konkretnych, dopasowanych do wieku dziecka, odpowiedzi. - Książka podzielona jest na sześć rozdziałów - każdy odnosi się do tego, co dziecku bliskie. - Zawiera wspaniałe, barwne i dynamiczne ilustracje (adekwatne do treści). - Jest porządnie wydana: szyta, w twardej oprawie, z grubymi stronami - wytrzymała sztuka, która długo posłuży. - "Dlaczego?" wyratuje rodzica z niejednej opresji ;) Świetna, polecam :)
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski