Aplikacje rozproszone są coraz częściej uruchamiane nie tylko w sieciach lokalnych, ale także w sieci WWW. Wymiana danych w tak rozległym środowisku sieciowym wymagała opracowania technologii, które zapewniałyby jednoznaczność i bezpieczeństwo przesyłanych danych. Na rynku pojawiły się mechanizmy COM i COM+, SOAP oraz kilka innych. Coraz większą popularność zyskuje język XML pozwalający na unifikację struktur danych w aplikacjach. W oparciu o takie mechanizmy powstają rozproszone aplikacje biznesowe i obliczeniowe, zwane usługami sieciowymi lub usługami WWW.
Książka "Delphi. Techniki bazodanowe i internetowe" opisuje możliwości tworzenia aplikacji sieciowych za pomocą środowiska Delphi z wykorzystaniem różnych technologii. Przedstawia kolejno najpopularniejsze z nich oraz możliwości ich zastosowania w projektach realizowanych w Delphi. Zawiera informacje poświęcone przetwarzaniu danych z wykorzystaniem języka XML oraz protokołu SOAP, a także tworzeniu usług WWW opartych na tych technologiach. W książce opisano również zagadnienia związane z korzystaniem z baz danych - systemy lokalne, mechanizmy klient-serwer oraz rozproszone, a także technologie dostępu do danych, od ADO do dbExpress.
Mechanizmy COM i COM+ Kontrolki ActiveX Architektura aplikacji bazodanowych Technologia DataSnap Aplikacje internetowe Obsługa gniazd w Delphi Kryptografia i ochrona przesyłanych danych Korzystanie z danych w formacie XML Protokół SOAP Stosowanie mechanizmów WebSnap
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2005-01-25
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 592
Chcę przeczytać,