DDD. Kompendium wiedzy

DDD w pigułce

Modelowanie oprogramowania jest kojarzone z pojęciem programowania dziedzinowego, w skrócie zwanego DDD. Jest to dość nowatorskie podejście do tworzenia architektury oprogramowania, a jego największą zaletą jest wysoka pewność uzyskiwania bardzo dobrych rezultatów. Programiści często błyskawicznie dostrzegają zalety DDD i korzyści płynące ze stosowania odpowiednich narzędzi, stąd technika ta cieszy się coraz większym uznaniem. Dopiero jednak pełne zrozumienie zasad stosowania wzorców projektowych DDD przez wszystkich zaangażowanych w projekt pozwala na osiągnięcie imponujących wyników przy projektowaniu skomplikowanych systemów oprogramowania.

Ten zwięzły i czytelnie napisany podręcznik jest przeznaczony dla programistów, ekspertów dziedzinowych, menedżerów, analityków biznesowych, architektów informacji i testerów. Koncentruje się na praktycznej wiedzy niezbędnej do uzyskania pożądanych rezultatów. Wyjaśniono, jak segregować modele dziedzin za pomocą wzorca kontekstu ograniczonego, jak rozwinąć język wszechobecny, a także w jaki sposób zintegrować wiele kontekstów ograniczonych poprzez wykorzystanie relacji zespołowych i mechanizmów technicznych. Co najważniejsze, dowiesz się, jak podejście DDD działa w rzeczywistości i co zrobić, aby jak najszybciej cieszyć się jego zaletami.

W książce przedstawiono następujące zagadnienia:

• wprowadzenie do DDD i zalety tego podejścia do projektowania

• projektowanie strategiczne DDD

• integrowanie istniejących systemów w ramach tworzenia nowych aplikacji

• modelowanie taktyczne - agregaty i zdarzenia dziedziny

• narzędzia do zarządzania projektami i przyśpieszania prac

Narzędzia DDD - ciesz się udanym wdrożeniem!

Vernon Vaughn jest uznanym liderem nowatorskiego podejścia do implementacji oprogramowania. Zasady programowania dziedzinowego stosuje w praktyce, tworząc modele oprogramowania dla takich branż, jak zarządzanie przestrzenią powietrzną, ochrona środowiska, ubezpieczenia, ochrona zdrowia czy telekomunikacja. Jest uznanym autorytetem w dziedzinie DDD - prowadzi warsztaty Implementing DDD Workshop na całym świecie z udziałem setek programistów. Jest autorem kilku bestsellerów. Często występuje na najbardziej prestiżowych konferencjach branżowych.

Informacje dodatkowe o DDD. Kompendium wiedzy:

Wydawnictwo: Helion