reklama

Dar. 12 lekcji, dzięki którym odmienisz swoje życie

W życiu nie chodzi o to, co nam się przytrafia, tylko o to, co postanowimy z tym zrobić.

Wszyscy mierzymy się z cierpieniem - smutkiem, stratą, rozpaczą, strachem, niepewnością, porażkami. Ale mamy też wybór: w obliczu traumy lub trudności możemy się poddać albo przeżywać każdą chwilę jak dar.

Historia doktor Edith Eger zmieniła mnie na zawsze. - Oprah Winfrey.

Edith Eva Eger jest moją bohaterką. Zamiast pozwolić, by zniszczyła ją bolesna przeszłość, postanowiła, że zmieni ją w potężny dar i teraz wykorzystuje go, by pomagać innym w ich drodze ku uzdrowieniu. - Jeannette Walls, autorka Szklanego zamku.

Życie doktor Eger ujawnia naszą zdolność do przetrwania nawet najstraszniejszego koszmaru i pokazuje, jak wykorzystać własne cierpienie, by nieść pomoc innym ludziom. Doktor Eger odnalazła prawdziwą wolność i przebaczenie i pokazuje nam, że my też jesteśmy w stanie tego dokonać.- Desmond Tutu.

Informacje dodatkowe o Dar. 12 lekcji, dzięki którym odmienisz swoje życie:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2021-09-28
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Gift: 12 Lessons to Save Your Life

Kup książkę Dar. 12 lekcji, dzięki którym odmienisz swoje życie

Dar. 12 lekcji, dzięki którym odmienisz swoje życie - opinie o książce

Czy zdarza Wam się sięgać po poradniki lub książki na różne sposoby motywujące do życiowych zmian?

Książka, którą dzisiaj Wam przybliżę jest właśnie pewnego rodzaju poradnikiem. Jej autorką jest doktor Edith Eger (psycholog kliniczna), która na bazie własnych doświadczeń z czasów Holocaustu oraz wieloletniej pracy w gabinecie ze swoimi pacjentami ukazuje m.in. to jak istotne jest przepracowanie różnego rodzaju przeżytych traum, bez względu na to ile lat wstecz się wydarzyły. Jak się okazuje jeśli tego nie zrobimy to pomimo biegnącego czasu i tego, że wydaje nam się, iż mamy dobre, poukładane życie to jednak wszystkie te negatywne wydarzenia trzymają nas w pewnym sensie na uwięzi.

Autorka w 12 pełnych osobistego przekazu oraz zawodowego doświadczenia lekcjach podpowiada czytelnikom ścieżkę, którą mogą oni podążyć, aby odkryć własne często bardzo głęboko skrywane trudne i bolesne doświadczenia i uporać się raz na zawsze z tym, co minęło, chociażby przez akceptację i uświadomienie sobie, że na pewne sytuacje po prostu nie miało się żadnego wpływu.

Publikacja ta porusza wiele trudnych tematów, ale znajdziemy w niej także sporo poczucia humoru oraz dystansu do siebie i świata samej autorki, która daje sobie prawo do nieco ujmijmy to ,,przewrotnego" traktowania tego, co się w ludzkim życiu wydarza.

Zapewne zastanawiacie się teraz do czego zmierzam? Otóż z czym kojarzy Wam się słowo: DAR? Mnie osobiście z prezentem, czymś dobrym, pozytywnym, sprawiającym radość etc.

Doktor Eger w swojej książce pokazuje nam jednak, iż darem mogą być również wydarzenia bolesne, na pierwszy rzut oka ogromnie trudne do udźwignięcia, czy wywołujące różnorakie cierpienie.

I choć w pierwszej chwili może wydawać się to niedorzeczne i zaskakujące to bardzo często właśnie dzięki takim nielekkim darom możemy odkryć wewnętrzną siłę, jaką posiada człowiek oraz hart jego ducha. A przy odpowiednim nakładzie pracy nad sobą oraz wewnętrznej determinacji istota ludzka może przekuć to, co negatywne i blokujące w zmiany, które finalnie przyczynią się do zbudowania lepszego życia i pełnej pozytywów przyszłości.

Chociaż ,,Dar..." z pewnością nie należy do łatwych lektur to warto po niego sięgnąć, by przekonać się co proponuje dr Eger. A wtedy będziecie mogli już samodzielnie zdecydować czy wyruszyć w podróż w głąb siebie nakreślaną przez nią ścieżką.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-10-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,Kilka tygodni później wraz z Magdą i rodzicami zostałam załadowana do bydlęcego wagonu i wywieziona do Auschwitz. Gdy tylko tam dotarliśmy, Niemcy zamordowali moich rodziców w komorze gazowej".

Jak widać nie jest to piękna książka, która wywoła na naszych twarzach uśmiech. Nie mniej jednak bardzo mnie ciekawiła i po prostu musiałam ją przeczytać. Jej zadaniem jest odmiana mojego, czy też waszego życia na lepsze. Ale czy jej się to udało? Jak sądzicie, czy w prosty sposób można sprawić, że na naszej drodze znów zaświeci słońce i zaczniemy oddychać pełną piersią?

Książka daje nam nauki, byśmy z żaden sposób nigdy się nie poddawali. Argumentuje nam, byśmy nigdy nie zastanawiali się nad danym problemem, tylko zadali sobie pytanie, co możemy z nim zrobić? Czy warto tracić na niego czas, czy może lepiej też ujrzeć w nim pewne nauki, czy też przesłania?

Rad w poradniku znajdziecie całe mnóstwo. Ja nie chcę ich przytaczać, pierwszą w skrócie przedstawiłam wcześniej. Powiem tylko wam, że one faktycznie są tak proste i banalne, że sama nigdy bym na nie nie wpadła. Dodatkowo będzie tam bardzo dużo notatek z przemyśleń, byście nie tylko poznali rozwiązanie problemu, ale i sami mogli dojść do niego.
Jak ukierunkować wszystkie złe emocje, które w nas się zbierają i gromadzą, tylko utrudniając nam funkcjonowanie? Gniją w naszym wnętrzu, więc ono zamiast się rozwijać, tylko przystaje, lub się cofa. My boimy się ponownie podejść do danego zadania z obawy, że i ono nam nie wypali.
Tego kategorycznie nie wolno wam robić!
Całe ogrom przykładów poda wam sama autorka, która jak z cytatu wywnioskowaliście, cudem uniknęła śmierci w Auschwitz. Dla kogoś może to być ogromna trauma z którą wydaje mu się, że nie można żyć. Jej również było ciężko, lecz za pomocą prób i błędów potrafiła odnowić swoje życie i pokazać, że warto walczyć nawet wtedy, kiedy czujecie, że nigdy uśmiech nie zagości na waszej twarzy.
Bardzo lubię czytać takie poradniki, gdyż pokazują mi, że zawsze jest jakieś wyjście. Trzeba się tylko za nim rozejrzeć i nie dać porwać smutkowi, który naprawdę niszczy...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung