Jak rozwijała się postać Wampira? Co łączy Stephena Kinga ze Sputnikiem? Czemu cenzorzy zainteresowali się amerykańskimi komiksami? Który film grozy jest najgorszy w historii? Na wszystkie te pytania - i wiele innych - odpowiada „Danse Macabre”. Autor bierze tym razem na warsztat swój ukochany gatunek, czyli oczywiście horror. Opowiada czytelnikom o horrorze literackim, filmowym, telewizyjnym, nawet radiowym, omawia ważne dzieła, motywy i postacie, a przy okazji przytacza sporo anegdot ze swego życia.
Rewelacyjna książka, napisana z pasją, zabawna, wciągająca niczym powieść, a jednocześnie dobre źródło wiedzy na temat horroru.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2009-06-16
Kategoria: Inne
ISBN:
Liczba stron: 544
Tytuł oryginału: Danse Macabre
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz, Paweł Ziemkiewicz
Pewnego dnia Rosie Daniels decyduje się porzucić swojego męża, przed którym odczuwa paniczny strach, i pod przybranym nazwiskiem rozpocząć nowe...
Devin Jones, student college'u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest...
Przeczytane:2019-03-10,
Można powiedzieć, że to nie powieść tylko esej, który traktuje o horrorze wszelakiego rodzaju. Od powieści po komiksy, aż do słuchowisk radiowych.
King bawi się w psychologa i odpowiada co jest przyjemnego w strachu. Znajdziemy więc odpowiedź na pytanie, dlaczego lubimy się bać? Odpowiada również na to, co wymagamy od horroru i co musi spełnić, aby był dobry. Omawia głównie literaturę i kino grozy powstałe w latach 1950-1980. Wszystkie tezy z wyjaśnieniami są przeplatane krótkimi anegdotami i historiami autobiograficznymi z życia Kinga.
Całość napisana jest w prosty i lekki sposób, książka wciąga i nie pozwala się oderwać. Książka jest skierowana do osób, które szukają rozrywki na większym poziomie, z której można coś wynieść.