Daltonowie wciąż uciekają; Miasto duchów; Daltonowie odkupują winy

Tom 23 cyklu Lucky Luke

Piąty zbiorczy tom przygód Lucky Luke’a – kowboja, który strzela szybciej niż jego własny cień. Składające się na ten album komiksy René Goscinnego z rysunkami Morrisa nie były dotąd publikowane w Polsce.
Daltonowie wciąż uciekają to intrygująca opowieść o tym, jak po ogłoszeniu powszechnej amnestii bracia Daltonowie wychodzą z więzienia i na krótko osiedlają się w Awful Gulch. W dzień udają uczciwych właścicieli saloonu „Pod Ułaskawionym Bandziorem”, ale kiedy zapada noc, kopią pod miasteczkiem tunele, by dobrać się do skarbca banku. Nie wiedzą jednak, że za radą Lucky Luke’a bank codziennie przenosi się do innego budynku.
W Mieście Duchów Lucky Luke spotyka dwóch dziwnych kompanów Denvera Millsa i Kolorado Billa. Obaj są unurzani w smole i oblepieni piórami. To łagodna kara, którą na Dzikim Zachodzie wymierzano za oszustwa karciane. Nasz szlachetny kowboy pomaga przygodnym znajomym i razem trafiają do opuszczonego przez poszukiwaczy złota miasteczka Gold Hill. Czy Denver i Kolorado się zmienią?
Historia Daltonowie odkupują winy zaczyna się wizytą Lucky Luke’a w Sądzie Najwyższym Stanów Zdjednoczonych, gdzie bohater otrzymuje przedziwną misję do wypełnienia. Ma uwolnić z więzienia braci Daltonów i dopilnować, by w ramach eksperymentalnego programu resocjalizacji przez miesiąc powstrzymali się od przestępczych czynów...

Informacje dodatkowe o Daltonowie wciąż uciekają; Miasto duchów; Daltonowie odkupują winy:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013-08-02
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Les Dalton courent toujours; La ville fantome; Les Dalton se rachetent
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz-Szrejter
Ilustracje:Maurice de Bevere

Kup książkę Daltonowie wciąż uciekają; Miasto duchów; Daltonowie odkupują winy

Daltonowie wciąż uciekają; Miasto duchów; Daltonowie odkupują winy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Komiksy, Mam,
Calamity Jane; Siedem opowieści o Lucky Luke'u; Sznur wisielca i inne historie
Rene Goscinny, Morris0
Okładka ksiązki - Calamity Jane; Siedem opowieści o Lucky Luke

Tom zbiorczy humorystycznego cyklu przygód Lucky Luke'a, najsławniejszego komiksowego kowboja, zawiera trzy albumy (według oryginalnej numeracji...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung