Kultowy bestseller światowego autorytetu kryptozoologii

Dinozaury, lewiatan, megalodony, węże morskie, plezjozaury – czy istnieją naprawdę? Najpełniejszy zbiór opisów i spotkań z mitycznymi, tajemniczymi zwierzętami, które przetrwały do naszych czasów.

Zadziwiające zdjęcia i ilustracje.

Czy morskie monstra i potwory z jezior – słynne na cały świat jak Nessie i mniej znane, jak Morgawr, Ogopogo czy budzący grozę bezimienny stwór z syberyjskiego jeziora Chajyr – są wielkimi żółwiami, fokami, wydrami, gigantycznymi skorupiakami? Może to pradawne zauropsydy, które przetrwały w mrocznych wodach, tak jak na lądzie przeżył aż do dziś afrykański kasai rex, australijski tęczowy wąż czy drapieżne neodinozaury z Beskidów? A może współczesne nam dinozaury i pływające potwory po prostu… nie mogą istnieć?

Doktor Shuker ze swadą i pasją usiłuje dociec, czy legendarni mieszkańcy wód i dinozaury ocalały z wielkiego wymierania. I odkryć prawdę, która czasem leży bardzo głęboko.

Dr Karl Shuker brytyjski zoolog, niezależny autor i konsultant, specjalizujący się w kryptozoologii – dziedzinie zajmującej się zwierzętami, których istnienie jest powszechnie odrzucane ze względu na brak naukowych dowodów. Jest znany na całym świecie jako badacz wszystkich aspektów zwierzęcego życia i niewyjaśnionych fenomenów. Jest członkiem wielu stowarzyszeń naukowych, gościem programów radiowych i telewizyjnych oraz autorem setek artykułów i wielu książek. Jest również konsultantem w sprawach zoologii dla Księgi Rekordów Guinessa.

W przygotowaniu tom 2:

• Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Na lądzie i w powietrzu.

Informacje dodatkowe o Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Tom 1. Dinozaury i potwory mórz i jezior:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2018-09-27
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 978-83-241-6721-0

Kup książkę Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Tom 1. Dinozaury i potwory mórz i jezior

Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Tom 1. Dinozaury i potwory mórz i jezior - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski