Czuła trucizna

Ocena: 4 (3 głosów)

Autorka o książce: “Od skończenia studiów zawsze wiedziałam, że chcę pracować w muzeum, między innymi po to, żeby móc dotykać dzieł sztuki. Ksiażkę tę pisałam, kiedy po urodzeniu syna „siedziałam z nim w domu” i od od czasu do czasu bardzo tęskniłam za swoją pracą. Chciałam również uwiecznić w książce kilka rodzinnych historii (niektórzy ich uczestnicy żyją do dzisiaj), a także kilka obrazów i fotografii, w tej liczbie Chatę, która w oryginale jest otoczona słonecznikami, a nie malwami. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w książce oczywiście nie jest tożsame z Muzeum na Pańskiej – to ostatnie kompletuje swoją kolekcję od zera (począwszy od Jana Pawła Uklańskiego), ja natomiast opisywałam wymyśloną instutucję, której zbiory obejmują zbiory współczesne warszawskiego Muzeum Narodowego. Opisane przeze mnie dzieła sztuki i miejsca oczywiście istnieją, począwszy od pastelu Witkacego Fałsz kobiety, który istotnie przedstawia żonę fabrykanta guzików, poprzez nieborowską bibliotekę z Gorgoną na kominku, a na Chacie kończąc. Dodajmy na zakończenie, że nie jest to powieść z kluczem, chociaż podobieństwo niektórych postaci do osób realnie istniejących jest oczywiście nieprzypadkowe…”

O autorce: Anna Manicka, historyk sztuki i muzealnik, od dwudziestu kilku lat pracująca niezmiennie w Muzeum Narodowym w Warszawie. Rodowita warszawianka, zamieszkała na warszawskim Ursynowie. Miłośniczka beletrystyki, będącej w jej przekonaniu doskonałym źródłem informacji o życiu codziennym dawniej i dziś. Wielbicielka kryminałów z różnych stron świata. Niegdyś posiadaczka brązowego jamnika, wielka amatorka markowych perfum i starych fotografii.

O autorze ilustracji: Daniel de Latour – ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje komiksy. Współpracował m. in. z “Misiem”, “Świerszczykiem”, ilustrował felietony Joanny Sokolińskiej w “Wysokich obcasach”, rysował smoki, krasnoludki, kosmonautów, żyrafy i inne rzeczy. “Wyprawa do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego z jego ilustracjami otrzymała w 2009 roku nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Ksiązka Roku, a “Atlas Świata. Ameryka Południowa” nominowany był do nagrody empiku “Przecinek i Kropka, najlepsza książka dziecięca”. Laureat 2 nagrody w konkursie na komiks Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów i rysować od swoich dzieci.

Informacje dodatkowe o Czuła trucizna:

Wydawnictwo: Kle
Data wydania: 2012-06-21
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788392638940
Liczba stron: 272

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Czuła trucizna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Czuła trucizna - opinie o książce

Avatar użytkownika - DidierDrigbi
DidierDrigbi
Przeczytane:2015-01-25, Ocena: 6, Przeczytałem,
Super książka, polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2019-12-03, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 3, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy