Nie masz lat, miesięcy, tygodni, aby wpłynąć na czyjeś życie. Masz wyłącznie sekundy. Sekundy by wygrać lub by wszystko stracić. Prowadzenie lokalu ze striptizem nie jest tak fascynujące jak uważa większość facetów. Dwudziestodziewięcioletni Cain pracuje głównie nocą, jego załoga nadaje się do psychiatryka i regularnie odwiedza go policja. Zaczyna jednak wierzyć, że to także jego misja. Pewnego dnia piękna Charlie Rourke staje w drzwiach klubu, przez co wszystko się sypie. Zasady Caina zostają wystawione na ciężką próbę. Minęło sporo czasu odkąd dokonała tego jakakolwiek kobieta...
Dwudziestodwuletnia Charlie Rourke potrzebuje szybkich pieniędzy, by zniknąć, nim będzie za późno. Ściąganie ciuchów na scenie nie jest jej wymarzoną pracą. Gdy koleżanki marzą, by usidlić seksownego i troskliwego szefa, Charlie nie jest nim zainteresowana. Szczególnie dlatego, że Charlie Rourke nie istnieje, a dziewczyna, która ją udaje, nie może pozwolić sobie na rozproszenie uwagi niechcianym romansem. Niestety Charlie szybko odkrywa, że nie ucieknie przed uczuciem jakim darzy swojego szefa. Obawia się jednak, że strata Caina, gdy ten dowie się w co dziewczyna jest zamieszana, będzie bardziej bolesna niż którakolwiek z czekających ją kar.
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2015-03-11
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 556
Tytuł oryginału: Four Seconds to Lose
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
NARKOTYKOWE PORACHUNKI
"Cztery sekundy do stracenia" to trzecia część emocjonującego cyklu "Dziesięć płytkich oddechów". Tym razem autorka przedstawiła historię Caina Forda - intrygującego i tajemniczego właściciela klubu "Penny" w Miami. To także moje trzecie spotkanie z Sylwią Nowiczewską, która świetnie sprawdza się w roli lektorki audiobooków.
Cain Ford skrywa tajemnice związane z jego przeszłością. Zanim został właścicielem klubu doświadczył wielu incydentów, także kryminalnych, z których nie jest dumny i pragnie je odpokutować. Dlatego odkąd klub stał się jego "oczkiem w głowie" Cain doklada wszelkich starań, aby pracujące tu dziewczęta były bezpieczne, należycie wynagradzane, otrzymywały wsparcie i pomoc w razie potrzeby. Zarządzając Penny mężczyzna trzyma się określonych zasad, nie wchodzi w bliskie relacje z pracownicami, a swoją pracę traktuje jak misję. Nie toleruje wykorzystywania, złego traktowania, narkotyków i przemocy. Cain nie sprawia też problemów miejscowej policji, która mimo to często gości w klubie. Praca w "Penny" jest dla pracujących tam kobiet jedynie przejściowym zajęciem, sposobem na zdobycie pieniędzy na studia, bądź na rozpoczęcie własnego biznesu, co ich szef w pełni akceptuje. Sztywne zasady Caina zostają wystawione na próbę, gdy w "Penny" pojawia się 22-letnia Charlie Rourke związana z dealerką i narkotykowym światkiem. Sprawa robi się o tyle skomplikowana, że serce mężczyzny jest wrażliwe na urok Charlie, a ona ma świadomość, że pod żadnym pozorem nie powinna wdawać się w romans z szefem...
Uwielbiam ten cykl powieściowy i szerokie grono bardzo dobrze wykreowanych bohaterów. Za każdym razem historia przekazywana przez lektorkę pochłania mnie bez reszty. Zaintrygowana osobą niedostępnego, tajemniczego i porządnego Caina bardzo chciałam poznać jego historię. I nie zawiodłam się. Moje domysły biegły w kierunku trudnego dzieciństwa i problemów z prawem, ale nie spodziewałam się, że przeszłość tego mężczyzny będzie aż tak mroczna i... ekscytująca.
Bardzo dobrze czuję się w Miami pośród bohaterów skupionych wokół klubu nocnego "Penny", dlatego za każdym razem chętnie tam wracam. Cain i Charlie to para, której wzajemne relacje naprawdę mnie zaciekawiły i nie pozwoliły na nudę. Pomimo przewidywalnej fabuły świetnie się bawiłam kibicując Charlie w jej rozterkach, wyrzutach sumienia i wreszcie ucieczce. Co prawda wątek dotyczący wykorzystywania pasierbicy do przekazywania dostaw wydał mi się odrobinę naciągany podobnie jak osoba ojczyma, ale to już moje subiektywne odczucie.
Uwielbiam lekkie pióro autorki i jej sposób kreowania zdarzeń. Odpowiada mi jej humor i trafia do mnie przekaz emocji. Zgrabne połączenie płaszczyzny obyczajowej, romansowej i kryminalnej czyni tę historię jeszcze bardziej interesującą. Po raz kolejny świetnie sprawdziła się dwutorowa narracja, dzięki której mamy szansę na obiektywną ocenę sytuacji. Historia jest wielobarwna, ale szablonowa, schematy zostały powielone. Niby mamy zwroty akcji, które zaskakiwały mnie i wzbudziły ciekawość, ale już zakończenie zostało uproszczone i osłabiło dreszczyk emocji.
Po zapoznaniu się z trzecim tomem mogę śmiało napisać, że cykl K.A. Tucker rozpoczynający się powieścią "Dziesięć płytkich oddechów" bardzo mocno przypomina mi inną amerykańską serię autorstwa Kristen Ashley zatytułowaną "Rock Chick", czyli "Rockowe dziewczyny", której akcja rozgrywa się w Denver w Colorado. Jeśli więc gustujecie w takich klimatach, to podpowiadam i polecam ku rozwadze.
Cain ma świetnie prosperujący klub, biznes idzie jak nigdy dotąd. Kiedy pojawia się w drzwiach piękna Charlie Rourke szukająca pracy, Cain nie potrafi się skupić. W jedna sekundę powraca do niego przeszłość a w dodatku jego zasady są wystawione na próbę.
Dziewczyna potrzebuje zarobić szybko, uzbierać jak najwiecej i znikać. Czego się boi ? Czy Cain który pomaga ludziom i dba o dziewczyny w klubie pomoże pięknej nieznajomej ?
Normalnie książki obyczajowe z domieszka romansu to nie moja bajka ale ta seria mnie ujęła i jest po prostu świetna.
Jak dla mnie słaba część serii! Miłość w świecie mafii, masa seksu i właściwie tyle dla mnie w uogólnieniu...
Livie zawsze chciała być perfekcyjna. Ale dopiero błędy, które popełniła, pokazały jej kim naprawdę jest. Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z...
Pyskata, z wiśniowymi końcówkami blond włosów, Reese Mackay popełniła tak wiele błędów w swoim dwudziestokilkuletnim życiu, że wie już o nich chyba wszystko...
Jesteśmy po prostu dobrymi ludźmi z brzydką przeszłością, szukającymi idealnej przyszłości
Więcej