Człowieczeństwo bez granic. Wymiary kultury w twórczości Akiry Kurosawy

Akira Kurosawa jest jednym z najbardziej znanych i jednocześnie niedocenionych w Polsce reżyserów filmowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jego twórczość jest sprowadzana do opiewania dziejów feudalnej Japonii i walecznych samurajów. Niedoceniane pozostają filmy dotyczące trudnych losów Japończyków po II wojnie światowej, a także podejmujące ważne kwestie egzystencjalne i społeczne. Kurosawa jest także jednym z najbardziej inspirujących twórców nie tylko na płaszczyźnie filmu fabularnego, lecz również komiksów i kina animowanego. Niniejsza książka ma na celu ukazanie tych treści w filmach Kurosawy oraz uzupełnienie ich o stosowne komentarze. Niewątpliwym jej walorem jest także to, że autorzy poszczególnych rozdziałów – reprezentujący różnorodne ośrodki naukowe z Polski, Niemiec i Japonii – proponują nowe spojrzenie na twórczość tego reżysera.

Informacje dodatkowe o Człowieczeństwo bez granic. Wymiary kultury w twórczości Akiry Kurosawy :

Wydawnictwo: Kirin
Data wydania: 2015-06-05
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-629-4532-0

Kup książkę Człowieczeństwo bez granic. Wymiary kultury w twórczości Akiry Kurosawy

Człowieczeństwo bez granic. Wymiary kultury w twórczości Akiry Kurosawy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2017-06-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 250 ksiażek w 2017 roku, Japonia, Mam,
Zbiór felietonów przedstawiających filmową twórczość znanego japońskiego reżysera Akiry Kurosawy. Przedstawione zostały tu jego filmy w odniesieniu do kultury azjatyckiej oraz europejskiej, także jaki wpływ miały na zachodnie kino, któro nie raz inspirowało się nimi. Możemy także zapoznać się z innymi inspiracjami nie tylko filmowymi, ale także komiksowymi, książkowymi, a nawet musikalowymi. Minusem książki jest momentami zbyt akademicki styl, który wpływa na odbiór treści. Na szczęście to zależy od autora poszczególnego rozdziału. Dosyć ciekawa i niecodzienna pozycja na polskim rynku.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski