Cześć, tu Amundsen!

Cześć, tu Amundsen! Roald Amundsen.

Są miejsca, dokąd większość ludzi nie wybrałaby się za żadne skarby. Jednymi z nich są bieguny Ziemi. Ja zrobiłem wszystko by się na nie dostać, a co więcej, by uczynić to jako pierwszy człowiek w historii.

Nie byłem jedyny. W pewnym momencie moja rywalizacja z ekspedycją Roberta Scotta przyciągnęła uwagę całego świata. Jak myślicie, komu udało się wygrać? Możecie obstawiać.

Jesteście gotowi udać się ze mną tam, gdzie temperatura spada 50 stopni poniżej zera i wieją lodowate wiatry? Macie odwagę polecieć sterowcem i stanąć oko w oko z dzikimi, arktycznymi zwierzętami? W takim razie ta książka jest właśnie dla Was.

Nie zwlekajmy, wyruszmy w naszą wspólną wyprawę!

,,Genialni Odkrywcy" to nowa seria książek dla dzieci, w której poznajemy naukowców, wynalazców, podróżników. Wszystkie postacie, nie bez przeszkód, dokonały odkryć zmieniających świat, mających wpływ na naszą cywilizację.

W każdym tomie ,,Genialnych Odkrywców" bohater opowiada w pierwszej osobie o swoim niezwykłym życiu i wielkich odkryciach. Dzięki temu możecie dowiedzieć się, co każdy z nich myślał i czuł. Możecie przenieść się w czasie i przeżyć pasjonującą przygodę wspólnie z genialnym odkrywcą.

Pełna kolorowych ilustracji, historycznych smaczków, pasjonujących przygód i epokowych odkryć seria spodoba się wszystkim, którzy lubią wciągającą lekturę, a także wyjątkowe osobowości, niezłomnie walczące z przeciwnościami i dążące do realizacji marzeń.

Polecamy:

,,Cześć, tu Kolumb!"

,,Cześć, tu Kopernik!"

,,Cześć, tu Carter!"

Informacje dodatkowe o Cześć, tu Amundsen!:

Wydawnictwo: Frajda
Data wydania: 2024-10-16

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Cześć, tu Amundsen!

Cześć, tu Amundsen! - opinie o książce

Avatar użytkownika - _mama_wojtka_
_mama_wojtka_
Przeczytane:2024-10-11, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2024, 52 książki 2024,

Amundsen, ach ten Amundsen.

Jest to na pewno postać bardzo odważna, która dążyła do spełnienia swoich marzeń, nawet kiedy nie podobało się to innym. Dążył do tego, bo czuł, że tylko to w pełni usatysfakcjonuje go w życiu. Nie chciał siedzieć bezpieczny w ciepełku. Chciał poznawać świat i to te zakątki najniebezpieczniejsze, gdzie nikt jeszcze nie dotarł. Chciał zapisać się na kartach pamięci jako ktoś sławny, ale przede wszystkim chciał doświadczyć przygód. Mróz, wiatr i inne niesprzyjające i groźne warunki atmosferyczne nie jednego przestraszyłyby i pewnie złamały. Jemu dodawało to sił. Hartował swój charakter. Chciał tego, nie zwracał uwagi na niebezpieczeństwo. Dla niego to słowo nie istniało. I choć jedna z wielu wypraw była dla niego ostatnią wyprawą można rzec, że jeszcze w dość młodym wieku, to treść, którą przekazał nam autor w książce ,,Cześć, tu Amundsen" ukazuje, że czuł się spełniony. Osiągnął to, czego pragnął.

To jest kolejny tom serii Genialni Odkrywcy Maxa Czornyja. Autor w wyjątkowy sposób ukazuje nam sławne postaci. Szczerze to ta historia w pewien sposób mnie wzruszyła. Podziwiam silną wolę naszego bohatera, jego odporność psychiczną i fizyczną, jego zawziętość i pozytywne myślenie mimo trudnych warunków, jego odwagę i chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Czy wiedział, że szukając ludzi, którzy zaginęli, straci swoje życie? Nie wiedział, ale też na pewno nie żałował.

Książka opowiada życie Amundsena od samych początków do jego śmierci. Piękne ilustracje nadają tej książce niesamowitego efektu. Jestem zachwycona tą historią, choć smutno mi po jej przeczytaniu. Jednak, żeby nie ci sławni ludzie, my byśmy teraz nie wiedzieli wielu rzeczy.

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Jesteśmy z Wojtusiem ciekawi, kogo przedstawi nam Max w kolejnej części.

Czas śmierci
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Czas śmierci

Każdy jest mordercą, wszystko zależy od perspektywy i okoliczności. Grzechy kościoła, seryjny morderca rokrocznie składający ofiarę, sztuka artystycznego...

Cześć, tu Kopernik!
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Cześć, tu Kopernik!

Cześć, tu Kopernik! Mikołaj Kopernik. To ja zastałem Ziemię w centrum wszechświata, a potem na jej miejscu umieściłem Słońce. Sporo jak na jednego człowieka...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;