reklama

Czemu sosna ma igły?. Wiem wszystko o drzewach

Czy jesteście ciekawi, czemu sosna ma igły, ile żyje sekwoja wieczniezielona i jak to się dzieje, że z małego żołędzia wyrasta dorodny dąb? Jeśli chcecie wiedzieć wszystko o drzewach, a w dodatku jesteście fanami kolorowych ilustracji i poszukiwaczami przygód, koniecznie zajrzyjcie do tej 48-stronicowej książki, która zabierze was do fascynującego świata przyrody i odkryje przed wami niejedną zieloną tajemnicę.

Książki z serii ,,Akademia Małego Przyrodnika" zapraszają wszystkie dzieci (5+) wraz z rodzicami i nauczycielami na niezwykłą wyprawę - pełną wiedzy i radości - do świata roślin i zwierząt. Z 4 barwnych tomików nasi czytelnicy dowiedzą się m.in., dlaczego flamingi są różowe, ile kropek ma biedronka, po co zebrom paski a sosnom igły. Ponadto przekonają się, jak w prosty sposób zbudować ministaw, karmnik dla ptaków czy hotel dla owadów. Ta seria to gwarancja dobrej zabawy i kopalnia ciekawostek o przyrodzie!

Informacje dodatkowe o Czemu sosna ma igły?. Wiem wszystko o drzewach:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-05-22
Tytuł oryginału: All About Trees

Kup książkę Czemu sosna ma igły?. Wiem wszystko o drzewach

Czemu sosna ma igły?. Wiem wszystko o drzewach - opinie o książce

,,Czemu sosna ma igły?". To pytanie często zadawałam w dzieciństwie. Z tej książki poznamy budowę liścia. Przyjrzymy się bliżej drzewom które rosną zarówno blisko nas jak i również w tropikalnych lasach. Dowiemy się co to jest fotosynteza i po co w ogóle potrzebne są drzewa?

Każda z tych książek posiada wiele kolorowych ilustracje, które pobudzają wyobraźnie i są dopełnieniem tekstu czytanego. Każda z nich zawiera wiele ciekawych informacji, o niektórych nawet ja nie wiedziałam. Wszystkie te ciekawostki napisane są dużymi literami i łatwymi zdaniami, dzięki czemu dzieci z bardzo dużym zainteresowaniem poznają świat przyrody. Na końcu każdej z nich znajduje się słowniczek wyjaśniający ważniejsze pojęcia.

Oprócz wielu ciekawych informacji ze świata przyrody w środku znajdziemy pomysł na budowę karmika dla ptaków i motyli, ministawu dla zwierząt, hotelu dla owadów oraz pomysł na zasadzenie drzewa.

Wszystko to sprawia, że cała seria jest idealnym prezentem dla małych przyrodników.

Dlaczego flamingi są różowe?. Wiem wszystko o ptakach.
Polly Cheeseman0
Okładka ksiązki - Dlaczego flamingi są różowe?. Wiem wszystko o ptakach.

Czy jesteście ciekawi, dlaczego flamingi są różowe, czemu sowy nie śpią w nocy i jak to się dzieje, że klucz gęsi pokonujący długie dystanse nie gubi się...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski