Jakub Wędrowycz jest jedną z najlepiej wykrojonych postaci polskiej fantasy. Opowiadania o wiejskim egzorcyście łączą wisielczy humor z nader precyzyjną obserwacją obyczajową. Ta ostatnia sprawia, że wszelkie potwory, demony i wampiry trapiące Jakuba Wędrowycza, są znacznie mniej przerażające niż podejrzenie, które ogarnia w pewnym momencie czytelnika - mianowicie, iż ów wiejski pejzaż krainy Wędrowycza nie jest jedynie fantazją. (Anna Brzezińska)
Jakub Wędrowycz - Niemal natychmiast wszedł do panteonu postaci najbardziej lubianych przez polskich czytelników. Dlaczego? Może z powodu tego, że Wędrowycz jest swego rodzaju anty-bohaterem. Nie w stylu hollywoodzkiego głupka, lecz twardego, trzeźwo myślącego człowieka z ludu. A nade wszystko obdarzonego specyficznym gatunkiem cynicznego humoru (Ewa Białołęcka)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN:
Liczba stron: 272
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak
Opowiadania o Jakubie Wędrowyczu, które potrafią rozbawić każdego. Pogoń za czarownikiem, zamiana dusz dziewczyny z koniem, wizyta w piekle, zabijanie nieboszczyków podejrzanych o bycie wampirami, a to wszystko w tej jednej książce. W niej przeczytamy również co skarpeta Wędrowycza potrafi zrobić z krokodylem.
To nie jest moje pierwsze spotkanie z Wędrowyczem. I na pewno nie ostatnie. Właśnie takiej lektury potrzebowałam na poprawę humoru. A nieraz roześmiałam się w głos. Czarownik Iwanow to zbiór opowiadań różnej treści i długości. W każdym z nich Jakub na swój sposób zmaga się z przeciwnikiem. I wygrywa. Nie da rady mu ani wampir, ani czarownik, ani sam Boruta. Milicja też nie... Na całe szczęście. No, czasem pokona go bimberek... Ubawiłam się setnie. Polecam z całego serca.
Drugi tom serii o Jakubie Wędrowyczu za mną.
Tu również mamy kilka opowiadań, z których wiodącym jest ,,Czarownik Iwanow".
W tej części możemy podpatrzeć jak wyglada praca egzorcysty- amatora; uczestniczyć w potyczkach jego z tytułowym czarownikiem Iwanowem, a także dopingować Jakuba przy próbie opuszczenia piekła (dokąd trafił nie z własnej woli).
Jest zabawnie, dużo się dzieje, są czary, zamiana dusz i iluzja.
Mnie się podobało. Polecam
Bajka dla młodzieży. W samochodzie słucha się całkiem fajnie. Książka jak najbardziej nadaje sie na podróże.
Jakub Wędrowycz polską odpowiedzią na Conana Barbarzyńcę. (Andriej Bielanin) Że bimbrownik, degenerat i społeczny pasożyt? A kto ochronił ludzkość przed...
“Kuzynki” zaistniały najpierw jako opowiadanie, nominowane zresztą w roku 2002 do nagrody im. Janusza Zajdla. Kim są? Katarzyna Kruszewska...