Czarna mewa

Ojciec Matteo, znany franciszkański archeolog wraz Nadav Gruberem, szefem Tsometu, jednostki tajnych służb izraelskich przypadkowo odkrywają nad brzegiem Morza Martwego zwłoki nieznanego mężczyzny w habicie. Od razu staje się jasne, że w grę nie wchodzi naturalna śmierć lecz zabójstwo. Ojciec Mateo nie zna ofiary, natychmiast zaczyna powątpiewać, czy ten człowiek, mimo swojego stroju, rzeczywiście był zakonnikiem. Gruber prowadzi dochodzenie, ale Mateo ma wrażenie, że fakty wyglądają inaczej niż informacje, które do niego docierają. Atmosfera jeszcze bardziej się zagęszcza, gdy dostaje kopertę z fotografią ofiary. Kto ją wysłał? Dlaczego? Mnożą się dziwne wypadki, a prawda wymyka się jak w grze świateł i cieni. Dopiero połączenie tych zdarzeń z serią kilku śmierci, które miały miejsce w przeszłości i dramatyczną historią z nazistami w tle, doprowadzi ojca Mateo do rozwiązania tej nabrzmiałej i pełnej zwrotów intrygi. Czarna mewa to urokliwa powieść, w której zachwycające klimaty dawnego, przesyconego historią krajobrazu łączą się z pasjonującą wizją najbardziej ukrytych aspektów ludzkiej osobowości.

Informacje dodatkowe o Czarna mewa :

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2008-05-09
ISBN: 978-83-60725-71

Kup książkę Czarna mewa

Czarna mewa - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka