Ponad 70 świadectw, reportaży i analiz ekspertów z 17 krajów, chrześcijan różnych wyznań, ateistów, muzułmanów i żydów!
Chrześcijaństwo jest dzisiaj najbardziej zagrożoną religią na świecie. Około 150 milionów chrześcijan (katolików, prawosławnych, protestantów) doświadcza różnych form dyskryminacji albo bezpośredniego prześladowania. Wyznawcy Chrystusa mieszkający na Bliskim Wschodzie, w Afryce Subsaharyjskiej i w Azji są celem ataków grup zbrojnych i organizacji terrorystycznych. Poddawani są naciskom ze strony religijnych większości i represjom lub ograniczeniom narzucanym przez aparat państwowy. Są kontrolowani, zastraszani, ranieni i mordowani. Na terytoriach kontrolowanych przez organizację Państwo Islamskie padają ofiarą czystek religijnych. Ich sytuacja budzi coraz większy niepokój.
Nie chodzi tu tylko o wolność religijną, lecz o stan całej cywilizacji i niesionych przez nią wartości. Dlatego los prześladowanych chrześcijan nie jest problemem ich samych, lecz wspólną ludzką sprawą, dotyczy agnostyków i ateistów, wyznawców innych religii, intelektualistów, rządzących i organizacji pozarządowych.
Wspólne dzieło specjalistów z wielu dziedzin - historyków, dziennikarzy, dyplomatów, pracowników organizacji pozarządowych, osobistości religijnych - i świadków, ludzi bezpośrednio dotkniętych cierpieniem z powodu wyznawanej wiary.
Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie nie opisuje jedynie smutnych losów wyznawców jednej religii - to wielogłosowa opowieść o istocie człowieczeństwa, o naszych lękach i nadziejach, a także o różnorodnych formach manipulacji, jakim bywamy poddawani.
Jean-Michel di Falco Léandri, od 2003 roku biskup diecezji Gap i Embrun. Wcześniej rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Francji (1987?1996), radca kulturalny w ambasadzie Francji przy Stolicy Apostolskiej (1996?1997), biskup pomocniczy kardynała Lustigera w diecezji paryskiej (1997?2003), wieloletni konsultor Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.
Timothy Radcliffe, dominikanin z konwentu w Oksfordzie. W latach 1992?2001 Mistrz Generalny Zakonu Dominikanów. Autor wielu książek z zakresu duchowości chrześcijańskiej, wykładowca i rekolekcjonista.
Andrea Riccardi, założyciel rzymskiej Wspólnoty Świętego Idziego. Był profesorem historii współczesnej i historii Kościoła na Uniwersytecie La Sapienza i Trzecim Uniwersytecie Rzymskim, ministrem współpracy społecznej w rządzie Maria Montiego (2011-2013). Od wielu lat wraz z założoną przez siebie wspólnotą angażuje się w działania na rzecz pokoju i dialogu międzyreligijnego.
Samuel Lieven, dziennikarz, reportażysta, publikuje na łamach francuskiego dziennika ,,La Croix". Od lat zajmuje się miejscem religii w społeczeństwie, zwłaszcza w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej.
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2015-11-03
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN:
Liczba stron: 800
Cudze chwalicie, swego nie jecie! Podzieliliśmy niniejszą książkę na dwa działy, w których prezentujemy różnorodne sposoby wykorzystania...
Angielski Phrasal Verbs to pierwsza z dwóch części Audio Kursów do nauki 400 najważniejszych angielskich phrasal verb. Kurs skutecznie uczy 200 czasowników...
Chcę przeczytać,