Cukierku, ty łobuzie!

Ocena: 5.44 (9 głosów)

Cukierku, ty łobuzie przedstawia przezabawną historię kotka, łobuza. Został zabrany z ulicy, a swoją nową rodzinę pokochał niemal od razu swoim całym, maleńkim serduszkiem. Tytułowy Cukierek jest wielkim rozrabiakom, a to wszystko robi tylko i wyłącznie w celu zabawy i przyjemności. Nie jest zły, ani nawet wredny. Po prostu jest sobą.

 

Czy chcielibyście zobaczyć, jak może wyglądać Wasze mieszkanie przewrócone do góry nogami? Cukierek może to wszystko zorganizować. Dzięki stylowi, w jakim autor napisał Cukierka, możemy sobie w łatwy sposób wyobrazić całą jej zawartość. Te wszystkie psikusy i bałagan, jaki robi w domu, nigdy nie sprawi, że rodzina przestanie kochać Cukierka. Doskonale wiedzą, że i on kocha ich jak tylko może.

 

Waldemar Cichoń został zainspirowany do napisania tej bajki właśnie przez swojego kotka. Jego domowy rozrabiaka natchnął pisarza właśnie swoim zachowaniem. Tym razem spojrzymy z perspektywy małego bałaganiarza i zobaczymy, jak wygląda świat widziany jego oczami.

 

Cukierku, ty łobuzie jest pierwszą z czterech książek o Cukierku, które na pewno równie dobrze zaskoczą Was i co najważniejsze dzieci.

Informacje dodatkowe o Cukierku, ty łobuzie!:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2011-10-21
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788394351854
Liczba stron: 64
Ilustracje:Dariusz Wanat

Tagi: bóg

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Cukierku, ty łobuzie!

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Cukierku, ty łobuzie! - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam, dla dzieci, 52 książki 2017,

Seria książek o tytułowym Cukierku jest bardzo dobrze napisana. jeste lekka i z humorem. Historia dotyczy kota o imieniu Cukierek. Ta właśnie część opowiada o przygarnięciu kotka do domu i jego przygód. Każda z krótkich opowieści jest napisana oczyma kota, np: jak poradzić sobie ze szczotką, sweterek z angory, czy pan kotek był chory.

Link do opinii
Oj, może! Z pewnością może. Przekonaliśmy się o tym z trzecioklasistami czytając pierwszy tom serii o tytułowym Cukierku. Główny bohater wywrócił do góry nogami życie rodziny, której członkiem stał się pewnego dnia. Nas też uzależnił od siebie i już wiemy, że sięgniemy po kolejny tom.
Link do opinii
Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Cukierek to nowy członek rodziny w domu Marcela i jego rodziców. Poprzednia właścicielka nie mogła uwierzyć, że z czwórki kociąt rodzina wybrała właśnie tego - psotliwego, nieprzewidywalnego, niesfornego, upartego, gapowatego i nieobliczalnego. No cóż, skoro Marcel nie chciał odpuścić... W nowym domu Cukierek od pierwszych chwil udowadnia, że życie z nim nie będzie łatwe. Na pierwszej wizycie u weterynarza przynosi wstyd swoim opiekunom. Ciągle łobuzuje - ucieka z domu, niszczy ubrania i inne rzeczy w domu, ale jednocześnie jest słodki i kochany - jest inspiracją do pisania wierszy, talizmanem szczęścia w grach zespołowych i największą atrakcją przyjęcia urodzinowego. Przygody Cukierka bardzo przypadły mi do gustu. Opisane w barwny i zabawny sposób zainteresowały nie tylko mnie, ale także moich uczniów i ich wychowawców, którzy uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Duża, wyraźna czcionka ułatwia samodzielne czytanie także początkującym czytelnikom. Zwierzęcy bohater, który jest jednocześnie narratorem opowieści jest dla dzieci bardzo atrakcyjny, do tego zabawne ilustracje, które dopełniają całości. Świetna lektura, zainteresuje nawet dzieci, które do tej pory stroniły od książek.
Link do opinii
Avatar użytkownika - annazet5
annazet5
Przeczytane:2015-10-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Przygody niesfornego kota Cukierka dla małych i dużych. Autor zapewnia, że wszystkie zdarzyły się naprawdę. Wierzę mu :) To pierwsza książeczka z serii. Polecam wszystkie!
Link do opinii
Avatar użytkownika - halinazurawska
halinazurawska
Przeczytane:2011-10-31,
To pełna humoru, ciepła historia opowiadana przez kota Cukierka. Świat ludzi widziany z jego perspektywy, dostarcza nam wiedzy nie tylko o kotku , ale i o nas samych. Kocie psoty i zabawy wywołują usmiech na buziach dzieci i rodziców. Pięknie wydana książeczka, swoją okładką i ilustracjami zachęca do przeczytania i całkiem słusznie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-11-25, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Przyznam, że nie wiem, co sprawiło, że książka ta stała się lekturą szkolną. Jest ok, ale nic ponadto - jest wiele znacznie bardziej wartościowych pozycji, które czymś się wyróżniają, a Cukierek jest ot, poprawny. Nie mam ochoty kupować innych części, a i moje dziecko, choć zobaczyło, ile ich jest przedstawionych na okładce, jakoś o to nie poprosiło.

Link do opinii

Przezabawne perypetie szalonego kotka, który postanawia "uprzyjemnić" życie pewnej rodzinki :)

Link do opinii
Avatar użytkownika - madeleine20
madeleine20
Przeczytane:2019-03-01, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Laura_S
Laura_S
Przeczytane:2016-10-19, Przeczytałam, przeczytane w 2016,
Inne książki autora
Jeśli się zgadzasz zaszczekaj dwukrotnie! (audiobook)
Waldemar Cichoń0
Okładka ksiązki - Jeśli się zgadzasz zaszczekaj dwukrotnie! (audiobook)

Kiedy Riko zaszczeka, to każdy od razu wie, o co mu chodzi! Wystarczy tylko odpowiednio zadawać pytania żeby mógł porozumieć się z domownikami. Prawda...

Popraw się, Cukierku!
Waldemar Cichoń0
Okładka ksiązki - Popraw się, Cukierku!

Oto właśnie, proszę dzieci O Cukierku tomik trzeci! O czym zatem nam opowie Nim postawi świat na głowie? Czy się uda wygrać z kretem? Czemu trzeba...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy