Autorka jednego z najpopularniejszych blogów w Polsce "Krytyka Kulinarna", charyzmatyczna Magda Grzebyk, odkrywa wszystkie karty. Oto książka o miejscach, do których warto uciec w weekend, żeby zapomnieć o morderczym tempie. Dobrze się wyspać, pięknie wstać i zjeść śniadanie przygotowane z lokalnych i naturalnych składników. Do tego regionalne przepisy przypominające o naszym kulinarnym dziedzictwie.
"Człowiekowi po trzydziestce uruchamia się czynnik zupełnie innego odkrywania i smakowania naszego kraju. Czasami – jak to mówimy – planowanego zgubienia się. Książka "Cudne Manowce", jak sama nazwa wskazuje, cudnie do tego zachęca. A co więcej, jest gotowym i kompletnym przewodnikiem po świetnych miejscach. Na dobre kilka lat takiego podróżowania".
Ania i Marcin Nowakowie, Wędrowne Motyle
"To do osób, którym ufam, zwracam się z pytaniem: dokąd jechać? Magda jest szczera w swoich wyborach i wie, co dobre. Przed Wami efekt jej długiej podróży, okraszony pięknymi zdjęciami i mnóstwem przydatnych informacji oraz przepisów. Fantastyczny przewodnik, który przyda się w planowaniu wypraw do miejsc, gdzie można naładować wewnętrzne akumulatory. Polecam gorąco!".
Eliza Mórawska-Kmita, White Plate
"Panie, Panowie. Pakujcie do samochodów dzieci i manatki, zostawcie w domu problemy – oto Magda Grzebyk wyciąga z Polski to, co w niej najlepsze. Stylowe pensjonaty z kameralną ofertą noclegową na cztery pokoje i kuchnią najbardziej regionalną z możliwych. Ona tam wszędzie była, spała, zwiedzała i kosztowała. A teraz wyselekcjonowane obiekty noclegowe podaje nam na tacy, na deser serwując pyszne przepisy. Do zobaczenia, Polsko!".
Magdalena Kostyszyn, Chujowa Pani Domu
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2019-12-11
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 224
Przeczytane:2020-01-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Insta challenge. Wyzwanie dla bookstagramerów 2020, 52 książki 2020, Mam,
Od przewodnika po miejscach pięknych i smacznych oczekuję przede wszystkim wiarygodności. Autorskich zdjęć i opisów, które nie brzmią jak artykuły sponsorowane. Dlatego takie książki powinny pisać osoby, na których guście i smaku można polegać.
Tak właśnie jest z "Cudnymi Manowcami". Jeszcze się nie zawiodłem na rekomendacjach Magdy. Wiem też, że ta książka to efekt przejechanych 15 tysięcy kilometrów, niezliczonych spotkań z ludźmi i degustacji.
"Cudne Manowce" to spis miejsc nieoczywistych. Każdy znajdzie coś dla siebie: jednostki aspołeczne, rodziny z dziećmi, miłośnicy zwierząt, smakosze, wielbiciele ruchu (w tym biegacze) czy korpoludki.
Jakby między wierszami poznacie historie ludzi, którzy stworzyli opisane miejsca. Czasem od podstaw, czasem remontując dawne dworki i pałace, zawsze jako spełnienie marzeń i poszukiwanie swojego miejsca na ziemi. Ich losy poznacie osobiście, jeśli skorzystacie z ich gościnności. Jedno jest pewne jedli dużo i szczęśliwie - czego sobie i Wam życzę.