Cuba libre. Notatki z Hawany

Na Kubie nie wolno mieć w domu internetu. Yoani Sánchez wymyka się śledzącym ją tajniakom, myli tropy, aby w ukryciu dokonać wpisu na swoim blogu w jakimś hotelu czy kafejce internetowej, gdzie za dostęp do sieci płaci się niewyobrażalne sumy. Ale Generación Y to coś więcej niż blog tłumaczony on-line na siedemnaście języków. To głos tych, których wolność ogranicza się na każdym kroku. „Generación Y jest najbardziej ryzykowną rzeczą, jaką zrobiłam w ciągu trzydziestu dwóch lat swojego życia, do tego stopnia, że kiedy zaczęłam pisać ten blog, trzęsły mi się kolana\" - notuje Yoani Sánchez

\r\n \r\nYoani dzięki uporowi, pomysłowości, a także niezaprzeczalnemu talentowi publicystycznemu czytana jest dzisiaj wszędzie, a o jej znaczeniu na Kubie może świadczyć fakt, że Fidel Castro zaliczył panią Sánchez do swoich osobistych wrogów.

Informacje dodatkowe o Cuba libre. Notatki z Hawany:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2010-11-09
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Cuba libre. Notatki z Hawany

Cuba libre. Notatki z Hawany - opinie o książce

Prawdziwa Kuba - nie ta "na eksport", bajecznie kolorowa i roztańczona, ale ta szara, z absurdalnym prawodawstwem i ustawami, ta, gdzie o wszystko trzeba walczyć - bo nawet we współczesnym świecie są miejsca, gdzie korzystanie z internetu jest tylko dla wybranych a o produkty spożywcze niemal każdego dnia trzeba stoczyć bój.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26