Kiedyś zakazywano tu minispódniczek u kobiet i długich włosów u mężczyzn. Teraz masowo produkuje się światowej sławy boysbandy, seriale telewizyjne i smartfony. Jak to się stało, że niemal w każdym domu znajdują się dziś produkty marki Samsung? Jak do tego doszło w tak krótkim czasie?

Gigantyczna popularność piosenki „Gangnam Style” nie była przypadkowa. Ten utwór to jedno z wielu narzędzi perfekcyjnie dopracowanej i nieprawdopodobnie skutecznej strategii wypracowanej przez Koreę Południową, która postanowiła zostać największym eksporterem popkultury.

Euny Hong jako dziecko przeprowadziła się z USA do dzielnicy Gangnam w Seulu. Na jej oczach Korea Południowa dokonała przyspieszonego rozwoju gospodarczego, przechodząc od dyktatury wojskowej do liberalnej demokracji. Z reporterską wnikliwością autorka opisuje, jak Korea Południowa wkroczyła w XXI wiek, stając się światowym liderem w biznesie, technologii, edukacji i popkulturze.

Informacje dodatkowe o Cool po koreańsku. Narodziny fenomenu, czyli jak jeden naród podbił świat za pomocą popkultury:

Wydawnictwo: Relacja
Data wydania: 2020-01-29
Kategoria: Publicystyka
Tytuł oryginału: The Birth of Korean Cool: How One Nation Is Conquering the World Through Pop Culture
Tłumaczenie: Jowita Maksymowicz-Hamann, Małgorzata Suwińska

Tagi: korea reportaż

Kup książkę Cool po koreańsku. Narodziny fenomenu, czyli jak jeden naród podbił świat za pomocą popkultury

Cool po koreańsku. Narodziny fenomenu, czyli jak jeden naród podbił świat za pomocą popkultury - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vejne
Vejne
Przeczytane:2024-09-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Całkiem solidny reportaż, napisany z perspektywy Koreanki, która sporą część dzieciństwa spędziła w Stanach Zjednoczonych.
To opowieść, która porusza zarówno aspekty asymilacji, różnic kulturowych, jak też gospodarki. W ciekawy sposób przybliża koreańską strategię PR-ową, której efekty znacząco wzmocniły pozycję państwa na arenie rynków światowych.
Autorka nie boi się chwalić, ani krytykować opisywanych przez nią aspektów. Jeśli chcecie więc dowiedzieć się czegoś więcej o tym jak myślą Koreańczycy - zarówno na poziomie mikro, jak i makro, ta pozycja będzie dobrym wyborem.

Nunchi. Koreański sekret dobrych relacji z ludźmi
Euny Hong0
Okładka ksiązki - Nunchi. Koreański sekret dobrych relacji z ludźmi

Strategia życia na miarę XXI wieku Doskonaląc nunchi, udoskonalasz siebie Cały świat z uwagą i nieskrywaną ciekawością podgląda koreańskie tajniki urody...

Niewolnica elfów
Justyna Komuda