Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2010-11-09
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 312
"Jesteś odpowiedzialna za swój los. Nic się nie zmieni samo, trzeba samemu zacząć działać". - Oto przesłanie rozmów Kingi Rusin i Małgorzaty Ohme. Nic odkrywczego, a dodatkowo nie podoba mi się ,że pani Kinga zamieściła w książce listy, które do niej nadesłały różne osoby. Ciekawe, czy spytała o zgodę na ich publikację? Ja osobiście nie byłabym zadowolona, gdyby ktoś opublikował mój prywatny list napisany do np. jakiegoś aktora lub dziennikarza
Przeczytane:2014-12-05, Ocena: 4, Przeczytałam, Debiut powieściowy, Poszły w świat..., #Życiowe porady,
Kinga Rusin napisała swoją pierwszą książkę razem ze swoją dobrą znajomą – psychoterapeutką Małgorzatą Ohme. Jest to obszerny dialog pomiędzy obu paniami dotyczący natury człowieka, związków partnerskich, czyli ogólnie rzecz ujmując – życia i jego problemów. Kiedy pod koniec 2010 roku książka ukazała się na rynku wydawniczym, było o niej głośno, pojawiło się wiele spekulacji i domysłów. Nie jest to w żadnym wypadku sensacyjna spowiedź pacjentki przed psychoterapeutką, chociaż Pani Rusin traktowała tę książkę jako formę terapii. Wstępem do konkretnego tematu rozmowy są maile, jakie Kinga Rusin otrzymywała od internautów odkąd założyła swoją stronę internetową. Każdy z przytoczonych listów jest obszernie komentowany przez obie autorki książki. Kinga patrzy na problemy innych osób przez pryzmat swoich doświadczeń, natomiast Małgorzata próbuje podejść do tematu bardziej profesjonalnie z racji wykonywanego zawodu, ale jej rozważania są przekazane w dość prosty i przystępny sposób. Forma książki zaciekawiła mnie i zaintrygowała, ale po skończonej lekturze jestem trochę rozczarowana. Ciężko mi się czytało ten obszerny dialog, mimo, że został przeprowadzony na wysokim poziomie. Niby istotne tematy, a do mnie jakby nie przemówiły, myślę, że ze względu na sam sposób przekazu. Duży plus dla Kingi za klasę i powściągliwość oraz za to, że „zagrała na nosie” wszystkim osobom żądnym ploteczek i sensacji.
Jeśli lubicie czytać długie rozmowy – wywiady z pogranicza psychologii, jeżeli nie przerażają Was życiowe porady oraz chcecie dowiedzieć się „Co z tym życiem” u Kingi Rusin, to sięgnijcie po tę książkę i oceńcie sami.