Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

Ocena: 5.5 (2 głosów)

,,Co widzimy w gwiazdach" to fascynujący, bogato ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Czytelnik znajdzie tu nie tylko zbiór podstawowych faktów z dziedziny astronomii, lecz także wyruszy wraz z autorką w niezwykłą podróż przez mity, legendy, wyobrażenia ludzkości na temat budowy wszechświata czy pochodzenia gwiazdozbiorów. Ta książka - dzięki swojej artystycznej formie - jest jednocześnie zachwycającym dziełem sztuki i najlepszym wprowadzeniem w tajemnice kosmosu dla starszych dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych.

Kelsey Oseid jest północnoamerykańską malarką i graficzką. Artystka - w swojej pracy i poza nią - szczególnie interesuje się przyrodą oraz więziami pomiędzy człowiekiem a światem natury. Mieszka w Minneapolis z mężem Nickiem, dwoma kotami i dwiema kurami.

Informacje dodatkowe o Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2018-05-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310133120
Liczba stron: 160

więcej

Kup książkę Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Pozytywny_wolumi
Pozytywny_wolumi
Przeczytane:2024-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane,

Jeśli fascynuje Cię świat nauk przyrodniczych, zwłaszcza astronomii, i poszukujesz odpowiedzi na nurtujące pytania, książka Kelsey Oseid „Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie” jest doskonałym wyborem.

Adresowana zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych entuzjastów astronomii, książka przenosi czytelnika przez historię obserwacji kosmosu, od starożytności po współczesność, rozwiewając przy tym mitologię i wyjaśniając fundamentalne zagadnienia związane z budową Wszechświata, gwiazd, planet, komet i meteorytów.

Pełna ciekawostek i odpowiedzi na pytania, książka opatrzona jest pięknymi ilustracjami, które ułatwiają zrozumienie przedstawianych treści. Doskonała zarówno dla rodzinnych lektur, jak i nocnych obserwacji nieba, dzięki szczegółowym opisom i grafikom dotyczącym gwiazdozbiorów.

Z zamiłowaniem do sztuki i prostym językiem autorka zaprasza czytelników w fascynującą podróż po nieodkrytych zakątkach kosmosu, czyniąc swoją książkę nie tylko źródłem wiedzy, ale też inspirującym do dalszych odkryć.

Link do opinii
Avatar użytkownika - jezyna122
jezyna122
Przeczytane:2019-03-10,

Kosmos to jedna z pasji mojego syna. Potrafi godzinami wpatrywać się w rozgwieżdżone niebo, i wypatrywać znane mu gwiazdozbiory. Stale planujemy wyjazd do obserwatorium w Niepołomicach lecz ciągle pogoda robi nam psikusa. Dlatego gdy zobaczyłam ten poradnik od razu wiedziałam, że będzie to świetny prezent na Dzień Dziecka. Bardzo ciekawa, twarda okładka zapowiadała moc zawartych w książce informacji. I nie pomyliłam się, ten ogromnie wygodny, nie za wielkiego formatu poradnik, jest kopalnią wiadomości o gwiazdozbiorach, planetach, meteorach, kometach i przestrzeni kosmicznej. Ogromnie podoba mi się on również od strony graficznej, która w bardzo prosty sposób ilustruje poszczególne gwiazdozbioru, dzięki czemu łatwo zapamiętać ich nazwy. Do każdego z nich zawarta jest szczegółowa informacja, skąd wziął nazwę, w której części nieba mamy go szukać i jak mocno świeci. I tak na przykład Mała Niedźwiedzica bywa nazywana również Małym Wozem. To właśnie w jej obrębie leży Gwiazda Polarna czyli Polaris. Ma ona bardzo duże znaczenie w astronawigacji ponieważ jest stałym punktem na niebie. W wielu kulturach doczekała się różnych potocznych określeń jak np. „gwiazda przewodnia” czy „gwiazda morza”. Syriusz z kolei to najjaśniejsza gwiazda Wielkiego psa i zarazem najjaśniejsza na całym nocnym niebie. Jej nazwa pochodzi z greki i dosłownie znaczy „palący” lub „ognisty”. W starożytności stanowił on podstawę kalendarza astronomicznego. Choć wygląda jak pojedyncza, w rzeczywistości jest gwiazdą podwójną. Tego typu informacji jest w poradniku mnóstwo. Przystępnie napisane, pełne ciekawostek, powodują, że łatwo zapamiętać podane wiadomości. Jezuita Nicolas -Louis de Lacaille, lubił nadawać konstelacjom nazwy narzędzi i instrumentów naukowych, a także tych związanych ze światem sztuki. Trzynaście jego gwiazdozbiorów znajduje się w obecnym systemie. Są to np. Cyrkiel, Rylec , Węgielnica.

Młody czytelnik może sięgnąć tu również po szczegółowe wiadomości dotyczące planet, ich budowie i wielkości. Dowie się co to komety i meteoryty, jak poprzez wieki kształtowały się wyobrażenia na temat wszechświata. Pozna mity, lecz przede wszystkim zdobędzie podstawową wiedzę na temat gwiazd.

Warto zaopatrzonym w ten poradnik, razem z dzieckiem, wybrać się przy odpowiedniej pogodzie nocą na spacer. Być może stanie się to początkiem głębszego zainteresowania. Obojętne czy tak się stanie takie wspólne chwile na długo zostaną w pamięci. Zdecydowanie polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

O książce słów kilka znajdziecie na moim blogu :)
A poza tym będziecie mogli zajrzeć do jej środka, bo nakręciłam filmik :)
http://magicznyswiatksiazki.pl/co-widzimy-w-gwiazdach-kelsey-oseid/

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy