reklama

Co to jest projektowanie graficzne?

Ocena: 4 (1 głosów)

Co to jest projektowanie graficzne? to syntetyczny przewodnik po współczesnej grafice użytkowej i składających się na nią podstawowych elementach pracy projektanta. Autor przybliża najważniejsze zagadnienia od strony praktycznej, zarysowując jednocześnie rozwój tej dziedziny na konkretnych przykładach. Treść książki uzupełniają portfolio cenionych projektantów.

Książka jest zaktualizowanym wydaniem klasycznego brytyjskiego podręcznika. Stanowi lekturę wręcz obowiązkową dla osób stawiających pierwsze kroki w projektowaniu graficznym. Dla praktykujących grafików będzie zaś inspirującym źródłem wiedzy.

Informacje dodatkowe o Co to jest projektowanie graficzne?:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2021-05-15
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 9788321351100
Liczba stron: 192
Tytuł oryginału: what is Graphic Design?

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Co to jest projektowanie graficzne?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Co to jest projektowanie graficzne? - opinie o książce

Projektowanie to nie tylko tworzenie ładnych rzeczy, ale też porządkowanie treści i przestrzeni, informowanie, nadawanie sensów. 

Książka "Co to jest projektowanie graficzne" jest zaktualizowanym wydaniem brytyjskiego podręcznika, napisanego przez Quentina Newark'a, choć porusza zagadnienia związane z powyższym, nie zawiera ćwiczeń, dzięki którym nauczylibyśmy się tworzyć gotowe projekty, ani wskazówek posługiwania się programami komputerowymi, z których korzystają graficy. Dzięki książce dowiemy się za to sporo o tym, jak ewoluowało projektowanie graficzne wraz z rozwojem cywilizacji, kultury i technologii oraz pojawieniem się przełomowych wynalazków takich jak papier, druk, techniki druku wypukłego i wklęsłego, fotografia, techniki cyfrowe i internet. Autor przywołuje wiele nazwisk związanych z projektowaniem graficznym rozpoczynając od twórcy terminu "projekt graficzny" po założycieli największych współczesnych firmy projektowych, w tym swojej. Zawiera także mnóstwo zdjęć prac różnych grafików, stanowiących przykład wykorzystania własnej estetyki, manifestu swoich poglądów, sposobu widzenia świata, stylu wyróżniającego danego artystę, czy wykorzystania zastosowania obrazu i słowa. Opisuje narzędzia niezbędne przy przeniesieniu idei na płaszczyznę, jak ołówek, papier i komputer. Autor podkreśla fakt, że mimo wielu wspólnych elementów projektu graficznego, projektanci muszą podjąć ogrom decyzji, które ich prace czynią unikatowymi i charakterystycznymi. Informacje są podane w przejrzysty sposób, niestety bardzo małym drukiem, który niesamowicie mnie męczył. Książka pozwoliła mi bliżej poznać zawód, który po ukończeniu szkoły będzie wykonywał mój syn. Młodym ludziom, takim jak on lub stojącym przed wyborem zawodu uzmysłowi, że polega on na pracy zespołowej i muszą dobrze zastanowić się, dlaczego chcą być projektantami.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Pies
Anna Wasiak
Pies
Cienie. Po prostu magia
Katarzyna Rygiel
Cienie. Po prostu magia
Suplementy siostry Flory
Stanisław Syc
Suplementy siostry Flory
Lato drugich szans
Dagmara Zielant-Woś
Lato drugich szans
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung
Odpowiedź Hiobowi
Upiór w szkole
Krzysztof Kochański
Upiór w szkole
Piwniczne chłopaki
Jakub Ćwiek
Piwniczne chłopaki
Dolina Marzeń. Przeszłość
Katarzyna Grochowska
Dolina Marzeń. Przeszłość
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy