Ciebie tu nie ma

Aria Green, siedemnastoletnia marzycielka, zostaje porzucona przez rodziców, którzy prowadzą gorzką wojnę, wplątując ją w środek burzy. W obliczu tego chaosu Aria odkryje smak pierwszej miłości, ale także pozna gorycz porażki i braku nadziei. Czy odnajdzie swoje miejsce w tym szaleństwie, czy może przepadnie w mrokach własnych snów? 🌪️✨

Przygotujcie się na emocje, które sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od tej niezwykłej historii! 🎉

Opis książki:

Aria Green to niezwykle ambitna siedemnastolatka, która marzy, by dostać się na studia literackie. Jest wychowywana przez surowych rodziców, przez co nie korzysta z rozrywek dostępnych dla ludzi w jej wieku.

Trzymana przez całe życie pod kloszem, musi nagle stawić czoła dorosłemu życiu, gdy jej rodzice oznajmiają, że się rozwodzą, ojciec się wyprowadza, a jego miejsce w domu zajmuje obecny partner matki.

Aria buntuje się przeciwko nowej rzeczywistości, którą bezdusznie serwują jej rodzice. Nie licząc się z jej zdaniem i uczuciami, rozpoczynają zimną wojnę między sobą, wplątując córkę w sam środek rozszalałego tornada.

Wydawać by się mogło, że to właśnie w nowo poznanym chłopaku, Gabrielu Bennetcie, Aria odnajdzie bezpieczną przystań i zrozumienie.

Niestety, życie nie jest usłane jedynie różami, ale również cierniami, które do tej pory usuwali z jej drogi rodzice. Teraz pogubiona, porzucona i kompletnie nieprzystosowana do zwalczania przeciwności losu Aria będzie musiała sama stawić wszystkiemu czoła.

Poczuje smak pierwszej miłości, pierwszego alkoholu, szczęścia, ale i porażki oraz braku nadziei.

Sporo jak na siedemnastolatkę? Pewnie tak, ale tutaj jeszcze z pomocą przychodzi tajemniczy chłopak z snów, który pojawia się zawsze, gdy w jej życiu nie dzieje się najlepiej.

Zawieszona pomiędzy jawą a snem, będzie musiała wybrać, co tak naprawdę woli i co jest dla niej najlepsze.

Informacje dodatkowe o Ciebie tu nie ma:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2024-04-24
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Ciebie tu nie ma

Ciebie tu nie ma - opinie o książce

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-04-29, Ocena: 6, Przeczytałam,

Najnowsza książka autorki porywa od pierwszej strony.Dynamiczna akcja i bardzo ciekawi bohaterowie wraz z przeszłością powodują,że historia nabiera wyjątkowości.Dodając do tego poznania prawdziwego oblicza rodzica,narastających kłopotów oraz dziwne sny sprawiają,że przeczytałam lekturę za jednym razem.Świadczy to o tym,że jest to znakomita historia i nie sposób się od niej oderwać.

Powieść zachwyca swoją treścią oraz poruszanymi tematami.Pokazuje,że idealne życie nie istnieje.Jedna decyzja dorosłych niesie za sobą lawinę wydarzeń trudnych do zrozumienia przez dziecko.Dzięki temu można poznać prawdę i móc się z nią zmierzyć.
To także historia nastoletniej i zakazanej miłości,która staje się początkiem walki o swe serce i trwania przy ważnej osobie w trudnych chwilach życia.
Musicie książkę przeczytać,ponieważ historia wielokrotnie was zaskoczy oraz powoduje szybsze bicie serca.Nuta niebezpieczeństwa sprawia,że nie odłożysz książkę,dopóki nie przeczytasz ją w całości.
Ja ją ogromnie polecam

Avatar użytkownika - zapiskimola
zapiskimola
Przeczytane:2024-03-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Ciebie tu nie ma" Natalia Kulpińska

?/5 ?

,,- Przestań się wymądrzać.

- Dobrze, owieczko.

- Dlaczego mnie tak nazywasz?

- Bo zachowujesz się jak zagubiona owieczka.

- Obyś tylko ty nie był wilkiem - mruczę i lekko się uśmiecham na to porównanie."

Cierpię na niedobór Kulpińskotwórczości.

Natalia co ty ze mną robisz..

Szargasz emocjami moją duszę i jeszcze cieszysz się z tego, że przez twoje książki spać nie mogę.

No dobra, ja sama to uwielbiam ?

Książki tej baby to jest inny wymiar miłości.

Każdy mój patronat jest wyjątkowy i tak samo jest w tym przypadku - owieczka i wilk poturbowali moje serduszko, a moja wiara w miłość tylko się wzmocniła.

Aria to młoda dziewczyna, która całe życie była trzymana pod kloszem, zaprogramowana przez rodziców tylko na dobre oceny.

Wraz z końcówką roku szkolnego poznaje Gabriela - chłopaka, który wygląda jak koszmar rodziców, którzy boją się o swoje córeczki, a który serce ma tak kryształowe, że aż trudno w to uwierzyć.

I sluchajcie.. O ile życie byłoby dla wszystkich piękniejsze, gdyby ludzie nie oceniali siebie nawzajem stereotypowo. Gdyby zamiast jednym spojrzeniem dorabiać komuś historię, poświęcili kilka minut na wysłuchanie historii tejże osoby.

Świat potrzebuje więcej takich ludzi jak Aria, czy też Gabriel.

,,Być może kiedyś wybrałem zły czas i złe miejsce, ale to wszystkie moje najgorsze czyny zaprowadziły mnie do tego miasta i na tamten dach, by spotkać najcudowniejszą istotę na świecie."

Wystarczy jedno "Nothing Else Matters" na dachu, żeby rozpalić ogień w ich sercach.

Jednak Natalia nie byłaby sobą, gdyby po drodze nie poturbowała zarówno bohaterów, jak i mnie.

Ogrom trudności, z jakimi przychodzi mierzyć się tej dwójce przerósłby nawet dorosłą, doświadczoną osobę, a Aria jest jedynie zagubioną nastolatką, która dopiero uczy się żyć.

Natalia serwuje nam tutaj trudne relacje z rodzicami, trudną i bolesną przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć, pierwszą miłość, która tak samo jak może unosić nas nad ziemię - równie dobrze może być równie bolesna co upadek z ogromnej wysokości.

Kocham Gabriela. Kocham jego zaciekłość, z jaką walczy o Arię, kocham jak uczy ją życia, jak nazywa swoją owieczką.. to jest mężczyzna idealny.

Ale tak samo kocham Arię, to jaką przemianę przechodzi - od zahukanej nastolatki, po dojrzałą dziewczynę, która nie boi się konfrontacji.

A scena z rozdaniem świadectw wywołała we mnie taką lawinę łez, że gdyby zobaczył mnie jakiś psychiatra, dostałabym u niego z dziesięć wizyt gratis.

Mówiłam to wielokrotnie i powtórzę pewnie jeszcze nie raz - książki tej wiedźmy to ja biorę w ciemno. Tę czytałam najdłużej, ale wiecie dlaczego?

Dlatego, że tak bardzo nie chciałam się rozstawać z tą historią.

Mogłoby się wydawać, że to będzie opowieść jakich wiele.

Tylko, że ta historia taka nie jest.

Niesie za sobą wiele mądrych przesłań, a szczególnie jedno - NIGDY nie daj sobą rządzić. To twoje życie i tylko ty sam/sama masz prawo o nim decydować .

Natalia - dziękuję, że znów chciałaś mnie na swoją patronkę, to dla mnie tak wiele znaczy, że nie potrafię ubrać tego w słowa. Mieć pod swoimi skrzydłami takie historie jakie potrafisz tworzyć, to wspaniałe wyróżnienie.

,,Jesteś moim powietrzem, bez którego trudniej się oddycha. Wracaj do mnie szybko, byśmy mogli znów tańczyć beztrosko na środku ulicy. Bez ciebie nie znam kroków i potykam się o własne nogi. Kocham cię z każdą sekundą coraz bardziej."

Queen of Muerte. Tom 1
Natalia Kulpińska0
Okładka ksiązki - Queen of Muerte. Tom 1

Mafia to bezwzględna organizacja, która nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swoje cele. Co się stanie, gdy nagle zaginie przywódczyni gangu? Najgroźniejsza...

Niebezpieczny kochanek
Natalia Kulpińska0
Okładka ksiązki - Niebezpieczny kochanek

Rosyjski gangster, zdradzający mąż, pożądanie oraz niebezpieczne intrygi! Dwudziestodziewięcioletnia warszawianka, Marta Wilk, wiedzie szczęśliwe, spełnione...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;