reklama

Chodź na spacer!

Tom 1 cyklu Relacje <3

"Chodź na spacer!" to książka Elizy Żywickiej inspirowana życiem. Pewnego dnia autorka wybrała się na spacer. Po drodze spotkała płaczącą kobietę. Miała wybór: iść dalej albo zatrzymać się . Jak się okazało, jej jeden wybór przerodził się w znajomość, dzięki której powstała książka, a owa kobieta - Zośka, stała się jej główną bohaterką.

Zośka opowiada autorce książki historię która wniosła w jej życie dużo koloru.

Kiedy na jej drodze przypadkiem staje Rafał.

To jedno spotkanie daje początek następnym. Czy to, co rodzi się między Rafałem i Zośką jest dla nich obojga jednakowo ważne? Relacja, która tworzy się między nimi, mimo przepięknych chwil staje się bardzo trudna i wymagająca. Czy Zośka podejmuje właściwe decyzje? Co dała jej znajomość z Rafałem? Czy jej wybory doprowadzą ją do miejsca, w którym ją spotykamy? Co się wydarzyło, że radosna, spontaniczna, kochająca życie kobieta daje się tak zranić?

Czytając historię losów bohaterki, przeglądamy się w niej jak w lustrze, widząc tam swoje własne przeżycia, rozterki i dramaty. I doświadczamy tego, jakie życie potrafi być nieprzewidywalne.

Zachęcam do przeczytania tej opowieści, która jest poniekąd formą pamiętnika. Pozwala zagłębić się w to, co widzimy codziennie - w przyjaźń, w miłość i to, co ze sobą niosą. A niosą szczęście jakie daje bliskość drugiego człowieka oraz zwątpienie, kiedy pozostajemy zranieni.

Chodź, poznaj Zośkę i idź z nią na spacer. Naprawę ją polubisz.

Małgorzata Rzepa

Informacje dodatkowe o Chodź na spacer!:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-10-09

Kup książkę Chodź na spacer!

Chodź na spacer! - opinie o książce

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-12-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Patronaty,

Lubicie spacerować?
A może wolicie posiedzieć w domu pod ciepłym kocykiem?

Ja musze przyznać, że do momentu wyjścia z domu, jestem zwolennikiem kominka z kocykiem ? Jednak po przekroczeniu magicznej granicy progu domu, wstępują we mnie niespożyte pokłady energii, a długość trasy przestaje mieć znaczenie.

???????????

"Chodź na spacer" jest wyjątkową powieścią. Autorka w magiczny sposób zabiera nas ze sobą w tytułową podróż, gdzie w raz z nią i innymi bohaterami, będziemy doświadczać tych samych emocji.

Każdy rozdział będzie kolejną metaforyczną ścieżką, jaką przyjdzie nam podążać.

Niejednokrotnie będziemy się głowić, czy napotkane osoby pojawią się na naszej drodze celowo, czy będzie to niesłychany zbieg okoliczności.

Pojawi się też Rafał, z którym połączy główną bohaterkę coś więcej niż zwykła znajomość. Jednak nie dajcie się zwieść stereotypom, bo ta lektura jest całkowicie ich pozbawiona!

Lekki styl pisania, jak i bardzo barwny język autorki, pozwoli bez problemu wyczuć się w postać Zośki. Ułatwi to również bardzo realistyczne podejście do całej historii.

Momentami emocje zaczną nas przytłaczać, więc osoby, które z łatwością wzruszają się przy książkach, koniecznie będą musiały uzbroić się w zapas husteczek. Relacje pomiędzy bohaterami nie będą jednoznaczne, a każdy z nich będzie miał własny punkt widzenia, co nieźle namiesza w ich życiu.

Cała powieść pisana jest niczym pamiętnik. Wpleciono w nią także kilka piosenek. Ich tekst znacząco wpływa na odbiór emocji, targających bohaterami, przez czytelnika. To zdecydowanie świetny zabieg, który osobiście bardzo lubię w ksiazkach.

Podsumowując, "Chodź na spacer" to nie tylko kolejna książka, którą umieścicie na regale. To powieść, która zabierze Was na spacer po własnych emocjach i zapewni Wam nie lada wrażenia.

Gorąco polecam!

Dziękuję autorce i wydawnictwu za możliwość współpracy oraz za powierzenie tego dzieła pod moją pieczę.

???????????

Kobietą być
Eliza Żywicka0
Okładka ksiązki - Kobietą być

Książka o kobiecie, która mimo wielu życiowych przeciwności dąży do realizacji marzeń i celów. Opisuje w niej w formie wspomnień swoje historie. Prezentuje...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski