Autorzy książki dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym, przeprowadzając Czytelników przez podstawowe zagadnienia, pułapki i liczne przypadki kliniczne nie tylko w zakresie zastosowania cewników, lecz także przeprowadzania samej procedury.
Odpowiednio dobrany i prawidłowo założony dostęp naczyniowy zmniejsza ryzyko powikłań i wpływa na ogólną jakość terapii, obejmując cały proces leczenia - od diagnostyki po kompleksową opiekę terapeutyczną.
Celem książki jest nie tylko przekazanie praktycznej wiedzy na temat technik zakładania cewników, lecz także podkreślenie kluczowej roli zespołów dostępów naczyniowych, które rozwijają się w Polsce. Ich zadaniem jest ocena, zapobieganie i leczenie powikłań, a także współpraca z zespołami terapeutycznymi, aby zapewnić optymalną opiekę nad pacjentem przez cały okres leczenia. Odpowiednie zarządzanie dostępem naczyniowym,jego utrzymanie to kluczowe zagadnienia, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort pacjenta oraz efektywność całego procesu leczenia.
Publikacja jest oparta na dowodach naukowych i codziennej praktyce autorów.
To doskonały przewodnik dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2024-12-06
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN:
Liczba stron: 296