Była sobie dziewczyna

Londyn, rok 1962. Szesnastolatka z dobrej, mieszczańskiej, konserwatywnej rodziny poznaje znacznie starszego od niej mężczyznę, który uczy ją miłości i seksu, nieoczekiwanie wprowadzając w luksusowy świat zachodniego Londynu, pełen szemranych interesów. Błyskotliwa opowieść o dojrzewaniu i zarazem pełen szczegółów portret dwóch epok: restrykcyjnych moralnie czasów powojennych, zmieniających się w szalone obyczajowo, "swingujące" lata sześćdziesiąte, ze spódniczką mini i pigułką antykoncepcyjną.

Informacje dodatkowe o Była sobie dziewczyna:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-247-1783-5

Kup książkę Była sobie dziewczyna

Była sobie dziewczyna - opinie o książce

Na początku książka mi się nawet podobała lecz potem już nie.
Avatar użytkownika - Alis17
Alis17
Przeczytane:2013-08-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Wspaniała książka, opowiadająca o miłości dziewczyny z dobrego domu do dużo starszego od siebie mężczyzny. Miłość zaślepia nas, nie widzimy wad drugiej osoby, jedynie zalety, jednak najgorsze jest to, że kiedyś wybudzamy się z tego pięknego snu, a wtedy rzeczywistość staje się bardzo drastyczna.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-12-25,
Fantastyczna książka! Nawet brak mi słów, żeby określić jak bardzo mnie poruszyła. Dzieczyna pogubiła się gdzieś tam i podjęła niewłaściwą decyzję. Albo raczej może niedojrzałą. Chciała mieć inne życie. Polecam...
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-06-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Ciekawa książka o dojrzewaniu, w którym tak łatwo się pogubić. O tym, że czasami iluzję i złudę bierze się za prawdziwe życie. Ale to mimo wszystko optymistyczna opowieść. Polecam też film na podstawie książki.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789