Ból przewlekły - od biologii do psychologii
Ból przewlekły to wyzwanie dla współczesnej medycyny. Optymalne leczenie obejmuje zarówno farmakoterapię oraz fizykalne i interwencyjne metody uśmierzania bólu, jak i wszelkiego rodzaju wsparcie psychospołeczne i duchowe. Dopiero takie interdyscyplinarne, całościowe podejście może zapewnić chorym, a także ich rodzinom najbardziej skuteczne leczenie, które można przełożyć na istotną poprawę jakości życia pacjentów i opiekunów. Książka została przygotowana przez lekarzy klinicystów, którzy na co dzień zajmują się leczeniem bólu, oraz psychologów przedstawiających problematykę bólu w szerszym ujęciu, uwzględniając jego oddziaływanie na sferę psychologiczną i socjalną, co często jest pomijane w podręcznikach dostępnych na rynku wydawniczym.
W publikacji omówiono zagadnienia kliniczne, patomechanizm i ocenę bólu przewlekłego, farmakoterapię, techniki interwencyjne, neuroobrazowanie zmian związanych z bólem oraz psychologiczne techniki jego uśmierzania.
Autorzy opisali również możliwe związki bólu z depresją oraz problem powszechnego bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa.
Książka z pewnością będzie przydatna dla lekarzy, psychologów, pielęgniarek, fizjoterapeutów i innych pracowników ochrony zdrowia zajmujących się pacjentami cierpiącymi z powodu dolegliwości bólowych, a także studentów, zwłaszcza medycyny, nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej, zainteresowanych zagadnieniami medycyny bólu.
Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2018-11-23
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN:
Liczba stron: 250
Chcę przeczytać,