reklama

Body Positive. Superprzewodnik po ciałopozytywności

Zewsząd jesteśmy bombardowani informacjami i obrazami dotyczącymi naszego wyglądu. Media społecznościowe pełne są wystylizowanych i wyretuszowanych zdjęć i porad dotyczących tego, jak być ,,idealną wersją siebie". To wszystko wpływa na to, w jaki sposób zaczynamy postrzegać siebie i nasze ciało. Skupiamy uwagę na swoim wyglądzie, dążąc do osiągnięcia ideału. Ta książka przekonuje, że ideały nie istnieją, podobnie jak kanony piękna. Zawarte w niej fakty, ciekawostki, zweryfikowane dane, porady, przykłady z życia wzięte, wypowiedzi specjalistów oraz młodych ludzi pomogą czytelnikom zrozumieć, jak zmienia się ciało i jak może być postrzegane. Autorka podpowiada także, jak dbać o siebie - o swoje ciało i swoją psychikę. Uczy, jak krok po kroku dochodzić do samoakceptacji i jak pokochać siebie samego. Nie unika także trudnych tematów, bardzo bliskim młodym ludziom, którzy dojrzewając, wkraczają w dorosły i skomplikowany świat, nie zawsze im przychylny. Omawia takie zagadnienia jak tożsamość płciowa i orientacja seksualna. Przybliża także problem zaburzeń odżywiania oraz cielesnych zaburzeń dysmorficznych (BDD).

Przede wszystkim jednak ma na celu uświadomić swoim czytelnikom, że różnorodność jest super, a bycie sobą zawsze okazuje się lepsze i bardziej komfortowe niż podążanie za wirtualnymi wzorcami, które w rzeczywistości nie istnieją. Trzeba nauczyć się doceniać różnice i uwierzyć w to, że każde ciało jest wspaniałe.

Informacje dodatkowe o Body Positive. Superprzewodnik po ciałopozytywności:

Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Body Positive. Superprzewodnik po ciałopozytywności

Jak wygrać życie. Pozytywnie zakręcony poradnik, jak ogarnąć codzienność
Nicola Morgan0
Okładka ksiązki - Jak wygrać życie. Pozytywnie zakręcony poradnik, jak ogarnąć codzienność

Jak wygrać życie pomoże Ci wyciągnąć wszystko, co najlepsze, z twoich nastoletnich lat. W poradniku znajdziesz: o mnóstwo praktycznych wskazówek...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung