reklama

Błękitny Krzyk

Tom 1 cyklu Błękitny krzyk

Książka dostępna tylko w wersji e-book.

Błękitny Krzyk to powieść, w której nic nie jest tak oczywiste, jakby się mogło wydawać. Keiko i Ayen, to młodzi ludzie, którzy dopiero wkraczają w dorosłość. Uczą się, czym jest przyjaźń, miłość i mają ogromny apetyt na życie. Świat ma wobec nich niezwykłe plany. Kto jest dobry, a kto zły? Czy więzy krwi są czymś na tyle silnym i pewnym, aby czuć się bezpiecznie przy najbliższych? A może zdrajcą jest ten, ktoś cały czas był obok? Światu zagraża niebezpieczeństwo. Czy moc Wybrańca będzie wystarczająca, aby zapobiec kataklizmowi?
Powieść fantasy łącząca w sobie elementy powieści kryminalnych i sensacyjnych. Kto w ostatecznym starciu wykaże się odwagą, kto zginie, kogo dosięgnie sprawiedliwość, a kto zdoła uciec? Wykreowane uniwersum jest niezwykle spójne i oryginalne. Jest to opowieść o świecie, w którym jedne ideologie zastępuje się innymi, pozbawiając człowieka własnej tożsamości i kreatywności za garść przywilejów i fałszywego dobrobytu. Autor stawia przed czytelnikami dość śmiałe i uniwersalne pytanie o to, na ile człowiek może ingerować w odwieczny porządek świata. Daje jednocześnie nadzieję, że natura jest sprawiedliwą siłą, która czuwa i z mozołem naprawia błędy ludzkości.

Źródło:

Informacje dodatkowe o Błękitny Krzyk :

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2021-10-07
ISBN: 9788381199063

Kup książkę Błękitny Krzyk

Błękitny Krzyk - opinie o książce

W ,,Błękitnym Krzyku" Tomasza Blaidda zanurzamy się w mistycznym oceanie nieprzewidywalności, gdzie każda strona jest jak magiczna brama do intrygującego świata.

Pytania o dobro, zło i więzi krwi stają się mistycznymi zagadkami, których odpowiedzi ukrywają się w głębinach opisanych postaci i ich skomplikowanych losów. To nie tylko opowieść, lecz filozoficzny labirynt, w którym czytelnik odkrywa zakamarki tajemniczego świata, zastanawiając się nad naturą ludzkich wyborów i ich konsekwencjami.

W tej opowieści słowa stają się jak magiczne kamienie, układające się w szeptane przez wiatr historie. Autor splata nici etycznych rozważań z emocjonalnymi zakrętami, tworząc niezwykły, literacki fresk, który przemyślanie ukazuje skomplikowaną mozaikę ludzkiego istnienia.

Powieść zgrabnie łączy w sobie elementy fantastyki, kryminału i sensacji, wiodąc czytelnika przez intrygujący labirynt niepewności. Każdy rozdział to jak zakręt w tej literackiej zagadce, gdzie tajemnice splatają się z zawiłościami, a czytelnik staje się uczestnikiem pełnej zwrotów akcji historii.

Uniwersum, które tu stworzono, emanuje nie tylko spójnością, ale także niezwykłą oryginalnością. To jak mistyczny krajobraz, gdzie każdy szczegół jest jak malowidło na płótnie, skrupulatnie ukazujące nieznaną wcześniej wizję świata. Ideologie toczą niekończącą się grę, przynosząc czytelnikowi wrażenie, że obserwuje ruchy nieuchwytnych sił, których wpływ sięga głęboko w zakamarki ludzkiej duszy.

Autor stawia przed nami śmiałe i uniwersalne pytania, poruszając temat ingerencji człowieka w odwieczny porządek świata. To nie tylko literackie wyzwanie, lecz także filozoficzna refleksja nad granicami ludzkiego wpływu na otaczającą nas rzeczywistość.

To jest podróż przez opowieść, która ukazuje wewnętrzny krzyk każdego z nas, rozbrzmiewający w sercach bohaterów. To nie tylko konfrontacja z nieznanym, ale także podróż do własnych zakamarków duszy, gdzie pytania o tożsamość, miłość i moralność stają się kamieniami milowymi na tej drodze.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung