reklama

Black Star

Świat może wydawać się szary i nudno normalny, gdy patrzymy na niego przez okno codzienności. Jednak co jeśli Ci wyznam, że tak naprawdę poza granicami wzroku i słuchu zwykłych ludzi kryją się baśniowe stworzenia, przerażąjące potwory i tajemnicze legendy.

Rozłoż skrzydła i wleć w meandry zagadek i tajemnic kryjących się za woalem kłamstw z pozoru zwykłej dziewczyny. Hayan uczy się w Akademii Pierwszego Przymierza, jednak wie, że w zupelności nie pasuje do otaczających ją ludzi.

Poznając przyjaciół stara się dopasować do grupy, jednak nie może zapomnieć o tym, kim jest i o demonach przeszłości, które nękają ją od lat.

Skazana na wieczną ucieczkę i walkę musi stawić czoło groźnym przeciwnikom i ochronić to co jest jej drogie.

Informacje dodatkowe o Black Star :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022 (data przybliżona)

Kup książkę Black Star

Black Star - opinie o książce

Avatar użytkownika - justyna39
justyna39
Przeczytane:2023-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Hayan nie była wzorową uczennicą w szkole. Często zaniedbywała naukę przez co nieraz miała kłopoty. Aż w końcu została "wzięta na dywanik". Dyrektorka szkoły ( Elizabeth ) zaproponowała konkurs muzyczny dziewczynie - pod takim warunkiem Hayan mogła pozostać w szkole. Przy okazji Hayan poznaje JIntę - niezdarnego, lecz uroczego chłopaka, z którym zawiera bliższą znajomość. Historia wydaje się na pozór zwyczajna, lecz ... kim tak naprawdę jest Hayan? Dlaczego w ogóle uczy się w szkole? Kim tak naprawdę jest dyrektorka i pozostali nauczyciele?

Jak się okazuje Hayan jest niemalże jedyna w swoim rodzaju - zalicza się do seiki, czyli istot obdarzonych niezwykłą mocą; potrafi przybrać ludzki a zarazem całkiem odmienny wygląd i naturę. Jednakże nie tylko ona się wyróżnia. Zarówno dyrektorka szkoły jak i nauczyciele zdają się przybierać ludzką postać, by lepiej chronić uczniów szkoły. I tak rozpoczyna się "Black Star" - niezwykła a zarazem interesująca opowieść nie tylko o przygodach Hayan ale też o walce dobra ze złem w z pozoru zwyczajnej szkole. Fantasy - wydawać by się mogło, iż nie można nic więcej stworzyć, wykreować na nowo. A tymczasem "Black Star" okazuje się dowodem na to, iż fantastyka wciąż jeszcze skrywa wiele tajemnic.

Hayan wydaje się być krnąbrną uczennicą, dla której szkoła zdawała się być samym złem.W późniejszym czasie okazuje się, że jest seiki - istotą podobną poniekąd do wilka, a na dodatek ze skrzydłami. Wykazuje się ogromną odwagą, gdy szkoła zostaje zaatakowana przez groźne potwory. Także dyrektorka szkoły ( tak jak i nauczyciele ) okazuje się być istotą z legend czy innych mitycznych wierzeń - zna dobrze sytuację Hayan i chce ją wesprzeć na swój sposób. Przy okazji Hayan zaprzyajźnia się z Jintą, który zostaje postawiony w kłopotliwej sytuacji.

Po przeczytaniu tej książki odniosłam nieodparte wrażenie, iż "Black Star" nie jest powieścią, a raczej bardziej rozbudowanym opowiadaniem. Sama fabuła nie jest słaba, ale jeżeli chodzi  o język i styl w jakim została poprowadzona fabuła można wywnioskować, iż przygody Hayan są adresowane bardziej do nastoletnich czytelników. Jednakże doceniam całą tę historię, gdyż takie niesamowite postacie jak elfy, wilkołaki czy wampiry ciągle stanowią niezbadaną zagadkę. Prolog zapowiada się obiecująco - w istocie ciąg dalszy fantastycznej opowieści jest niemniej ciekawy. A i zakończenie opowieści również budzie emocje.

"Black Star" w moim odczuciu jest fenomenalną historią, a zarazem nietypową. Została poprowadzona lekko i szybko, a co ważniejsze potrafi wciągnąć czytelnika. Bohaterowie, a w zasadzie niezwykłe stworzenia rodem z mitologii fascynują, intrygują - jednym słowem - są tajemnicze. Jednakże relacje między bohaterami do skomplikowanych nie należą, więc nie trudno domyślić się jak układa się między nimi.

Dla kogo zatem jest ta opowieść? Pod kątem językowym ( stylistycznym ) przeznaczona bardziej dla nastoletnich odbiorców, co nie oznacza to, iż nie można jej przeczytać. Gdyby fabuła była o wiele bardziej rozbudowana ( podobnie jak sami bohaterowie i ich postawy ) to wówczas cała ta historia byłaby znacznie bardziej ciekawa. Serdecznie polecam tę opowieść wszystkim osobom zainteresowanym róznego rodzaju literaturą fantastyczną.

Cała opinia na stronie: https://moichksiazekswiat.pl

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung