Biblia w komiksie. Boża historia od Początku po Wieczność

Stworzona przez najznakomitszych artystów pracujących dla DC Comics i Marvel, ta komiksowa wersja Biblii jest wizualnie zachwycającą podróżą po Piśmie Świętym, przyciągającą błyskotliwą, dramatyczną, porywającą grafiką. To pełne życia i artystycznego polotu spojrzenie na Stworzenie, historię Izraela, życie Jezusa i dzieje pierwotnego Kościoła.

Fascynujące biblijne opowieści od Księgi Rodzaju po Apokalipsę.
Odpowiednio zaadaptowany tekst Pisma Świętego oraz dialogi, wraz z podanymi na każdej stronie odnośnikami do wersetów biblijnych, ułatwiającymi czytelnikom śledzenie tekstu Pisma Świętego.
Dokładne umiejscowienie historyczne przedstawianych wydarzeń.
Dodatkowa część wprowadzająca czytelnika w rzeczywistość historyczną Ziemi Świętej w czasach Jezusa.
Porywające przedstawianie historii biblijnej, które z pewnością zafascynuje nie tylko młodych ludzi w epoce kultury obrazu.

Biblia to Boża historia. Ale to także historia ludzkości, jej dokonań i czynów – dobrych i złych. Biblia to niesamowita, niezwykle ważna księga, ponieważ pokazuje nam, kim jest Bóg i jakimi istotami – i w jakim celu – zostaliśmy przez Niego stworzeni. Dzięki Biblii poznajemy prawdziwą historię Bożych dzieł i plan Boga dla całego świata – na czas obecny i na przyszłość.
Ta komiksowa adaptacja Biblii ukazuje prawdziwe i rzeczywiste Słowo Boże w takiej właśnie artystycznej formie. U dołu każdej strony znajdują się odniesienia do konkretnych fragmentów Pisma Świętego, a cała opowieść, przedstawione wydarzenia i dialogi podążają ściśle za tekstem Biblii.

Ta adaptacja przedstawia wszystkie najważniejsze tematy i wątki Biblii. Historia rozpoczyna się stworzeniem wszechświata przez Boga, który powołuje wszystko do istnienia. Następnie podąża śladami potomków Adama i Ewy, starających się naprawić zerwaną relację ze Stwórcą. Bóg powołuje Abrahama i jego ród, aby stał się narodem, przez którego pośrednictwo Bóg dokona dzieła zbawienia całego świata. Historia Mojżesza ukazuje ten naród w jego wędrówce do ziemi obiecanej ich przodkom. Wtedy też Bóg objawia i nadaje narodowi wybranemu Prawo, ukazując, jak Jego lud ma żyć, aby zachować przymierze z Nim.

Informacje dodatkowe o Biblia w komiksie. Boża historia od Początku po Wieczność:

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2024 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Biblia w komiksie. Boża historia od Początku po Wieczność

Biblia w komiksie. Boża historia od Początku po Wieczność - opinie o książce

Biblia to święta księga, którą ma w domu każdy, czasami nawet w kilku egzemplarzach, ponieważ dzieci często mają swoją, ilustrowaną, a dorośli taką typową z samym tekstem.
Biblia moim zdaniem jest idealnym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą, ponieważ tak cudowna pamiątka, zostanie z dzieckiem na zawsze, ale taka publikacja potrzebuje również czegoś, co ją wyróżni wśród innych i sprawi, że dziecko będzie chciało po nią sięgnąć. Biblia z wydawnictwa AA napisana jest w formie komiksu i zawiera w sobie Stary i Nowy Testament, pomimo większej ilości grafiki, a mniejszej tekstu jest naprawdę obszerna i zawiera wszystkie ważne informacje. Ja, kiedy tylko ją ujrzałam, od razu się nią zachwyciłam, jest duża i ciężka, a właśnie z tym kojarzy mi się Biblia, pierwszy raz również miałam styczność ze świętą historią w formie komiksu, grafika jest naprawdę ciekawa i sprawia, że niczego nie musimy sobie wyobrażać, ponieważ każdą scenę mamy zilustrowaną.
Ta Biblia ma specjalną obwolutę, która sprawia, że jest idealna do podarowania jako pamiątka Pierwszej Komunii Świętej, ale bez niej może być ona prezentem z każdej innej okazji, w środku znajdziemy odpowiednie okienko do wpisania jakiejś dedykacji. Równie pięknie, jak okładka, prezentuje się grzbiet, który ma błyszczące, złote napisy i ja tak bym właśnie ustawiła Pismo Święte na półce, żeby cieszyło oko.
Mój egzemplarz już niedługo trafi do swojej nowej właścicielki, która właśnie ma ten ważny dzień przed sobą i mam nadzieję, że będzie często do tej Biblii zaglądać.

Conan Miecz barbarzyńcy. Conan hazardzista. Tom 2
Okładka ksiązki - Conan  Miecz barbarzyńcy. Conan hazardzista. Tom 2

O Conana upomina się dręcząca go przeszłość. Barbarzyńca, pozbawiony swojej broni, siły, a nawet sprytu, musi sporo pogłówkować, jeśli chce dożyć kolejnego...

Okładka ksiązki - Literatura światowa i przekład. Historie i teorie nowoczesnej komparatystyki od szkoły amerykańskiej do biohumanistyki

Książka ta stanowi kontynuację tomu Archiwa dyscypliny. Teorie i historie nowoczesnej komparatystyki od Herdera do szkoły amerykańskiej. Proponuje czterdzieści...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz