Biała gejsza

Była modelka Chelsea Haywood, wychowana w zachodnim świecie, postanawia sprawdzić na własnej skórze, co to znaczy być gejszą we współczesnej Japonii. Jako posiadaczka trzymiesięcznej japońskiej wizy (i mimo świeżo poślubionego męża Matta), zaintrygowana opowieściami o Tokio i Roppongi – dzielnicy nocnego życia – wkracza do jaskini lwa. Zawód hostessy „ma niewielki związek z seksem, wymaga raczej znajomości psychologii i nie ma nic wspólnego z prostytucją”. Ale… Oczarowana miliarderami, którzy „są zabawni, inteligentni, uprzejmi i bardzo często samotni”, zacznie przywiązywać się do swoich klientów, a alkohol i narkotyki zagrożą jej małżeństwu i zdrowiu psychicznemu. ( opis z okładki)

Informacje dodatkowe o Biała gejsza :

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011-07-20
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-247-2009-5
Tytuł oryginału: 90-DAY GEISHA
Tłumaczenie: Jacek Żuławnik

Kup książkę Biała gejsza

Biała gejsza - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2013-12-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
"Jesteś tutaj, bo to twoja praca. Japończycy to świry, każdy z nich - i dokładnie tak samo zwariowany jest cały ten biznes. Jasne że i ciebie dopada szaleństwo - O ile traktujesz to wszystko poważnie. Bo oni na pewno tak tego nie traktują, uwierz mi." Chelsea Haywood to wychowana na Zachodzie była modelka. Wraz ze swoim świeżo poślubionym mężem Mattem, postanowiła wyjechać do Japonii (a dokładnie do Tokio) na przepisowe 90 dni (bo taką dostała wizę), aby zebrać doświadczenia w wykonywaniu zawodu gejszy, celem późniejszego opublikowania na ten temat książki. Autorka mieszka obecnie w Londynie. Zatrudnia się w barze Greengrass, gdzie od tej pory będzie zabawiać japońskich biznesmenów, pić z nimi alkohol, śpiewać karaoke i udawać, że to wszystko jej się podoba. Jest jeszcze jej mąż, który także przebywa w Tokio i trudni się naganianiem dziewcząt do pracy w charakterze hostess lub striptizerek. Hostessa to nowoczesna gejsza, mająca za zadanie zabawiać gości, umilać im czas oraz nakłaniać do zakupu alkoholu (i nie chodzi tu wcale o seks, a jedynie o rozmowy, towarzystwo, coś z zakresu psychologii). Chelsea podczas zdobywania nowych doświadczeń poznaje coraz to innych, bogatych Japończyków, płynąc z nurtem wszechobecnego luksusu, alkoholu i narkotyków. Życie na tak wysokich obrotach zaczyna zagrażać jej małżeństwu i poczuciu własnej wartości. Ze względu na charakter pracy w książce nie znajdziemy japońskich gejsz z tradycjami. Możemy zobaczyć jak wykorzystują portfele Japończyków i jak odmienną kulturę przedstawiają mężczyźni. Przeczytamy o ich fantazjach, wadze stroju uczennicy czy dziwnych automatach, jakie można spotkać na ulicy. Chelsea z czasem za mocno przywiązuje się klientów, alkoholu, narkotyków...
Avatar użytkownika - MoniaP
MoniaP
Przeczytane:2012-03-06, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Kupiłam ją bo spodobał mi się tytuł jednak nie przeczytałam całej. Dziwnie napisana.
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2018-01-24, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Do wypożycznia tej książki z biblioteki zainspirował mnie tytuł. Niestety zamiast życia gejszy poznałam trzymiesięczne życie hostessy. Trochę się rozczarowałam. Pozytywne jest, że dowiedziałam się czagoś nowego o historii i kulturze Japonii oraz  życiu bogatych Japończyków. Nie odpowiada mi styl literacki tej książki i zauważone literówki. Nie porywa.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski