Bezsenność po szkole #1

Ganta Nakami nie jest w klasie zbyt lubiany. Uczy się całkiem nieźle, ale irytuje wszystkich ciągłym zrzędzeniem. Koledzy nie wiedzą jednak, że jego negatywne nastawienie do życia ma swoje podłoże w bezsenności. Podczas przygotowań do festiwalu chłopak uświadamia sobie, że przeznaczone na graciarnię szkolne obserwatorium astronomiczne byłoby idealnym miejscem na drzemki. Przy okazji odkrywa, że w tym samym celu postanowiła wykorzystać je Isaki Magiri. Okazuje się, że sympatyczna i ogólnie lubiana dziewczyna od jakiegoś czasu również zmaga się z bezsennością. W ten niecodzienny sposób rozpoczyna się przyjaźń, która pomoże obojgu przetrwać wiele długich, nieprzespanych nocy.

Informacje dodatkowe o Bezsenność po szkole #1:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-06-16, Ocena: 4, Przeczytałem,

BEZSENNOŚĆ W NANAO

Noc, a nocą gdy nie śpię, wychodzę, choć nie chcę

Spojrzeć na chemiczny świat

Pachnący szarością, z papieru miłością

Gdzie Ty i ja, i jeszcze ktoś, nie wiem kto

Chciałby tak przez kilka lat zbyt zachłannie i trochę przesadnie

Pobyć chwilę sam, chyba go znam

- Myslowitz

Ta manga czyta się, jak ogląda się filmy Makoto Shinkaia, a że Shinkaia uwielbiam, to jedna z najlepszych rekomendacji, jakie mogę jej wystawić. Spodziewałem się, że tytuł będzie fajny, bo opis trafiał w mój gust, a szata graficzna w oko wpadała z miejsca, ale rzecz okazała się lepsza nawet, niż przypuszczałem. I co? I super się bawiłem i od razu żal, że teraz trzeba czekać na kolejny tomik. Na pocieszenie pozostaje jednak fakt, że seria liczy sobie już trzynaście części i wciąż się ukazuje, a na dodatek mamy anime, które emitowane jest od kwietnia, a jakby tego było mało, pod koniec czerwca ma się pojawić film live action... No ale na razie mamy ten pierwszy tomik i kto lubi takie szkolne, ale dojrzalsze opowieści typu chłopak spotyka dziewczynę, niech bierze w ciemno.

Akcja opowieści dzieje się w mieście Nanao. To tu znajduje się szkoła, do której chodzą bohaterowie, a w szkole tej obserwatorium po zlikwidowanym kółku astronomicznym, do którego nikt nie chce zaglądać, bo krążą o nim upiorne opowieści odkąd podobno stało się sceną tragicznej śmierci zakochanych nastolatków. I tak się składa, że to właśnie tam ma wybrać się Ganta Nakami, cierpiący na bezsenność nastolatek, a że miejsce jest ciche, spokojne... Nic tylko uciąć drzemkę. I wtedy spotyka ją! Isaki Magari, jak nazywa się dziewczyna - z jego klasy zresztą - też cierpi na bezsenność i uwiła tu sobie gniazdko. A to przypadkowe spotkanie i chwilowe uwięzienie w obserwatorium sprawią, że między dwójką zawiąże się specyficzna relacja, która... No właśnie, w co się może rozwinąć?

Avatar użytkownika - isil
isil