Bestie z polskim rodowodem. Mordercy, gwałciciele, terroryści

OSZUŚCI, GWAŁCICIELE, ŻĄDNI ZEMSTY REWOLWEROWCY I BEZWZGLĘDNI ZABÓJCY.

OTO POLACY, KTÓRZY WESZLI DO NIECHLUBNEJ ELITY PRZESTĘPCÓW O MIĘDZYNARODOWEJ SŁAWIE.

Mówi się o nich rzadko. Próżno szukać ich biogramów w encyklopediach. Ich nazwiska, choć świetnie znane w pewnych środowiskach, nie są wymieniane w gronie znanych i podziwianych.

To Polacy, którzy siali postrach na Dzikim Zachodzie i ulicach Nowego Jorku. Wyprowadzali w pole FBI i służby wywiadowcze.

Seryjni mordercy i terroryści... Wszyscy realizowali swoje niecne plany w sposób, który pozwolił im zapisać się na zawsze w historii toczącej się w cieniu, poza prawem i oficjalnymi podręcznikami.

Skąd konkretnie pochodzili? Co nimi kierowało? Jak to się stało, że zamiast prowadzić spokojne życie, wybierali ryzyko, rozlew krwi i brudne interesy?

Jarosław Molenda przedstawia postaci trzynastu najsłynniejszych w półświatku polskich kryminalistów, którzy zyskali sobie

niechlubną sławę i uznanie w całym przestępczym świecie.

Informacje dodatkowe o Bestie z polskim rodowodem. Mordercy, gwałciciele, terroryści:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2022-02-08
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Kup książkę Bestie z polskim rodowodem. Mordercy, gwałciciele, terroryści

Bestie z polskim rodowodem. Mordercy, gwałciciele, terroryści - opinie o książce

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2023-09-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Autor pod lupę wziął 13 najbardziej znanych zbrodniarzy z polskim rodowodem, działających w USA  i innych krajach. Wśród nich miedzy innymi księgowy Al. Capone, płatny zabójca, fałszerz pieniędzy, zamachowiec. Wielu z nich miało bardzo wysoki iloraz inteligencji i ich zdolności z powodzeniem mogły być wykorzystane do innych celów. Theodore Kaczyński miał iloraz inteligencji większy od Stephena Hawkinga czy Alberta Einsteina. ,,W wieku szesnastu lat był już studentem Harvardu, gdzie uzyskał tytuł magistra." ,,Jego nazwisko wymieniano nawet na liście potencjalnych noblistów." Ted Kaczyński wybrał jednak inną drogę. ,, Zabijał Amerykanów, pragnąc ich przekonać, że technologia jest zła i powinni wrócić na łono natury." Autor próbuje dociec dlaczego ci zbrodniarze tak postępowali, opisuje ich dzieciństwo i życie osobiste. Wielu robiło to dla zdobycia pieniędzy, inni być może mieli problemy z psychiką. Niezbyt odpowiada mi styl autora, jakoś trudno wczuć się w treść. Czytanie nie wyzwala żadnych emocji.

Podboje Boya. Tadeusz Żeleński - kobieciarz czy feminista?
Jarosław Molenda0
Okładka ksiązki - Podboje Boya. Tadeusz Żeleński - kobieciarz czy feminista?

Boya przez całe życie ciągnęło do artystek. Wśród jego wybranek była choćby Dagny Juel-natchnienie nie byle kogo, bo Strindberga, Muncha, Przybyszewskiego...

Bierut i Wasilewska. Agent i dewotka
Jarosław Molenda0
Okładka ksiązki - Bierut i Wasilewska. Agent i dewotka

Bolesław Bierut i Wanda Wasilewska nigdy nie tworzyli pary, ale oboje łączy wiele, choćby dość burzliwe życie uczuciowe. Niezależnie od tak ważnych dla...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung