Batman: Świat

Mroczny Rycerz rusza na wojnę z globalną przestępczością w albumie ,,Batman: Świat", unikalnym projekcie wydawniczym DC!

We wrześniu 2021 roku Batman rozpocznie wojnę z przestępczością na całym świecie w nowej antologii zatytułowanej ,,Batman: Świat", w której twórcy komiksowi z czternastu różnych krajów przedstawią swoją interpretację Batmana w opowieściach charakterystycznych dla ich kultur. Liczący 184 strony album, którego światową premierę zaplanowano na 14 września 2021 r., będzie pierwszym tego rodzaju projektem wydawniczym.

Wydarzenia, mające miejsce w antologii, będą rozgrywać się na terenie Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii. W albumie zaprezentowane zostaną historie o Batmanie autorstwa zespołów kreatywnych z całego świata, rozgrywające się w ich rodzimych krajach. Każda z wersji albumu ,,Batman: Świat" będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego

Antologię rozpoczyna historia wielokrotnie nagradzanego duetu - scenarzysty Briana Azzarello i rysownika Lee Bermejo (wspólnie stworzyli takie komiksy jak ,,Batman: Przeklęty", ,,Joker", ,,Lex Luthor: Człowiek ze Stali", ,,Batman/Deathblow"). W opowieści zatytułowanej ,,Globalne miasto" Batman snuje refleksje o czasie spędzonym w Gotham, gdy chronił miasto i jego mieszkańców przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Kiedy jednak Mroczny Rycerz spogląda poza mosty, alejki i drapacze chmur, zdaje sobie sprawę, że pragnienie sprawiedliwości nie zna granic, ponieważ wszędzie popełniane są zbrodnie, którym można zapobiec. Ta historia rozpoczyna serię opowieści przedstawiających przeszłość i teraźniejszość Batmana stworzonych przez znanych międzynarodowych twórców komiksowych. W Polsce Batman pojawi się w Warszawie. Za historię ,,Obrońca miasta" odpowiadają: Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski (rysunki) i Brad Simpson (kolory).

Autorami historii, które znalazły się w tomie są:

Mathieu Gabella (scenariusz), Thierry Martin (rysunki) - Francja,

Paco Roca (scenariusz, rysunki) - Hiszpania,

Alessandro Bilotta (scenariusz), Nicola Mari (rysunki) - Włochy,

Benjamin von Eckartsberg (scenariusz), Thomas von Kummant (rysunki) - Niemcy,

Stepan Kopriva (scenariusz), Michal Suchánek (rysunki) - Czechy,

Ertan Ergil (scenariusz), Ethem Onur Bilgiç (rysunki) - Turcja,

Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski (rysunki), Brad Simpson (kolory).

Alberto Chimal (scenariusz), Rulo Valdés (rysunki) - Meksyk,

Carlos Estefan (scenariusz), Pedro Mauro (rysunki) - Brazylia,

Inpyo Jeon (scenariusz), Jae-Kwang Park, Kim Jung Gi (rysunki) - Korea Południowa,

Xu Xiaodong, Lu Xiaotong (scenariusz), Qiu Kun, Yi Nan (rysunki) - Chiny,

Kirill Kutuzov, Egor Prutov (scenariusz), Natalia Zaidova (rysunki) - Rosja,

Okadaya Yuichi (scenariusz, rysunki) - Japonia.

Każda z wersji albumu ,,Batman: Świat" będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego. Polskie wydanie będzie miało międzynarodową obwolutę, pod którą znajdować się będzie okładka autorstwa Piotra Kowalskiego.

Informacje dodatkowe o Batman: Świat:

Batman: Świat - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-10-02, Ocena: 6, Przeczytałem,

Album DC Batman Świat swoją światową premierę miał dokładnie 14 września 2021 roku. Mamy tutaj do czynienia z dość nietuzinkowym i ciekawym projektem, który nie jest jedną zwartą historią, ale zbiorem krótkich opowieści stworzonych przez autorów z różnych zakątków świata. Antologia oczywiście skupia się na postaci Batmana, przenosi go jednak do różnych zakątków naszego globu. Na czytelnika pod indywidualną twardą oprawą (każde krajowe wydanie ma inną grafikę na twardej oprawie – wspólna jest jedynie forma obwoluty), czeka więc czternaście historii rozgrywających się na terenie USA, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii.

Poszczególne rozdziały to kilkustronicowe historie pokazujące zamaskowanego bohatera, na różnym etapie jego „kariery”, walczącego z wieloma odmiennymi przeciwnikami. Opowieści są na tyle krótkie, że nie można nazbyt zagłębiać się w ich szczegóły. Jak to w przypadku antologii bywa, znajdziemy tutaj kilka perełek, które zdecydowanie powinny zostać rozwinięte do pełnoprawnego dzieła i całą masę przeciętności. Nie ma co ukrywać, że zdecydowana większość z dostępnych tutaj historii to poprawne dzieła, niespecjalnie jednak wyróżniające się z setek podobnych tworów. O wiele bardziej różnorodnie jest, jeśli chodzi o wizualną stronę komiksów. Każdy z artystów starał się w swoich dziełach zaimplementować specyficzny klimat swojego kraju. Większości zdecydowanie się to udało i poszczególne rozdziały potrafią mocno zauroczyć odbiorcę. Jeśli chodzi o sam „styl artystyczny”, to każdy z rysowników podszedł do powierzonego zadania dość indywidualnie. Jedni postawili na sprawdzone już rozwiązania, inni zaś zdecydowali się na odrobinę wizualnego szaleństwa. To właśnie prace artystów z tej drugiej grupy są tutaj najbardziej wyróżniające się i najciekawsze (Włochy, Japonia, Korea Południowa, Niemcy).

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-09-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

Z BATMANEM PRZEZ ŚWIAT

Tegoroczny Dzień Batmana zbliża się wielkimi krokami. Jego obchody przypadają na sobotę osiemnastego września. Z tej okazji we wrześniowej ofercie Egmontu znalazły się trzy nowe komiksy z Mrocznym Rycerzem w roli głównej. Jednym z nich, zdecydowanie najbardziej niezwykłym, jest album ,,Batman: Świat", antologia komiksów autorów z różnych stron globu, którzy przedstawiają losy Człowieka Nietoperza w realiach własnego kraju - w tym autorzy z Polski! I chociaż całość momentami bardziej przypomina przewodnik, niż pełnoprawne fabuły superhero, zabawa jest udana i warta poznania.

Batman, chociaż często działa na skalę światową i wszechświatową, to przede wszystkim heros lokalny, skoncentrowany na swoim rodzinnym Gotham City i funkcjonujących tam gangsterach. Czasem jednak los rzuca go w najróżniejsze miejsca globu, i tak dzieje się też tym razem. Zaczyna w Stanach Zjednoczonych, by tropem Catwoman trafić do Paryża. Ale czy będzie w stanie zrezygnować z bycia Batmanem, kiedy wybierze się na wakacje do Hiszpanii? A co czeka go w Turcji czy Czechach? Jakby tego było mało, jego postać pojawi się w naszej polskiej Warszawie, a nawet dotrze do Japonii!  Gdziekolwiek jednak zawita, zawsze będzie symbolem i zawsze stanie w obronie tych, którzy potrzebują pomocy!

Prawo upadłościowe i naprawcze
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Prawo upadłościowe i naprawcze

Stan prawny: 1.09.2009 r. - hasła do każdego artykułu - przejrzysty układ treści - poręczny format...

Droga. 28 kroków do Światła
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Droga. 28 kroków do Światła

"Droga. 28 kroków do Światła" to pokrzepienie w życiowych trudnościach. Zdrada małżonka, choroba dziecka, macierzyńskie wypalenie, mierzenie się z własną...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung