Gówno wszystko prawda, ze mną papież gadał, nie? Do ucha mówił. A wszyscy nic, tylko powiedzże, Karpio, co on tam na tej audiencji z tobą rozmawiał? O miłość do Wisełki pytał, że bez niej to bez sensu i nie ma niczego, wynik z Lazio typował? Mówił: „Myślałem, że Wisła płynie z Krakowa do Gdańska, a nie do Rzymu”. Potem śpiewał „Jak długo na Wawelu”, znaczy się myśmy śpiewali, a on nucił tylko. Ale to wszyscy widzieli, w telewizji nawet było. Resztę sobie sami dopowiedzcie. I odpierdolcie się. Tak mówię. Bo jakby się zastanowić, to co mam powiedzieć?
Karpio – trzydziestoparolatek, który nie przyjął do wiadomości, że powinien wreszcie dorosnąć, organizuje po śmierci Jana Pawła II pojednanie kibiców Wisły i Cracovii. Z czasem uświadamia sobie, jak ważne jest dla niego inne pojednanie – z żoną Olgą i powrót do rodziny. Czy uda mu się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? A nawet trzy? Pojednanie bowiem dla Karpia to także okazja, żeby wyjść cało z konfliktu z prawem. „Bardzo wielkie pojednanie” to powieść błyskotliwa i zadziorna. Pełna humoru, ale i gorzkiej ironii. Autor wprowadza Czytelnika w świat, gdzie miłość sąsiaduje z nienawiścią, a wierność ze zdradą. Gdzie fanatyzm i euforia mieszają się z chwilami zwątpienia i życiowymi upadkami. W świat, w którym nawet katastrofa może być cudem…
Krzysztof Maćkowski – pisarz, scenarzysta, reporter. Autor powieści „Raport Badeni” (Wydawnictwo Znak); reportaży z różnych części świata oraz licznych wywiadów, w tym z Czesławem Miłoszem, opublikowanego w tomie dzieł zebranych poety „Rozmowy polskie 1999–2004” (Wydawnictwo Literackie) czy z Ryszardem Kapuścińskim, który znalazł się w książce „Ryszard Kapuściński. Autoportret reportera” (Wydawnictwo Znak). Z pasją podróżuje. Peregrynacje łączy z pisaniem, jest autorem praktycznego bedekera „Grodno. Miasto nad Niemnem” (Wydawnictwo Bezdroża). Scenarzysta filmu fabularnego „Kontrakt” (reż. Ksawery Szczepanik) oraz pomysłodawca i współautor serialu „Wataha” (HBO). Założyciel fundacji „Urwany Film”. Biega w maratonach. Jest zagorzałym kibicem piłkarskim.
Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Data wydania: 2014-02-10
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 182
Martwa dziewczyna, cyniczny policjant i cesarsko-królewski Kraków. Rok 1900. Dla Gustawa Mahlera, inspektora C.K. Policji, jesienny tydzień zaczyna...
Ryszard Wagner, pogranicznik z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zakłada sobie pętlę na szyję i wywraca taboret, na którym stoi. Tyle metafory...
Chcę przeczytać,