„Mądra Sowa opowiada” to seria książeczek przeznaczonych dla najmłodszych czytelników.
W każdej książeczce z tej serii znajduje się sześć krótkich bajeczek o zbliżonej tematyce, które można czytać dzieciom przed snem, ale i mogą być doskonałym wstępem do rozmowy
z pociechą na ważne tematy, np. przyjaźni, pomagania czy szczęścia.
„Bajki o szczęściu” uwrażliwiają małego czytelnika, uczą empatii i zwracają uwagę na pojęcie szczęścia i na to, że dla każdego szczęście jest czym innym. Ciepłe i przyjazne dziecku ilustracje sprawiają, że dziecko chętnie wraca do lektury.
Odbiorcy:
– dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym,
– rodzice, którzy wprowadzają dziecko w świat wartości i emocji.
Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– każda opowiastka zawiera elementy wychowawcze związane z pojęciem szczęścia,
– wspomaga rozwój dziecka, uwzględniając jego możliwości,
– przyjazna dziecku szata graficzna rozbudza wyobraźnię.
Informacje dodatkowe o Bajki o szczęściu z serii: Mądra Sowa opowiada:
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-03-18
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
978-83-7971-448-3
Liczba stron: 56
Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Przeczytane:2016-07-11, Przeczytałam,
Bajki o szczęściu to jedna z książeczek reprezentujących serię „Mądra Sowa opowiada”. Opowiadania nawiązują do znanych motywów, są jednak ich nową wersją. W tomie o szczęściu mamy bajkę o małym Szewczyku, który chciał być sławny i bogaty, ale – wiadomo – pieniądze szczęścia nie dają, o czym chłopiec przekona się, gdy zazna obu. Kolejna to bajka o osiołku Zenonie, który został muzykiem, bo był przekonany o swoim talencie, ale nie chciał się kształcić w tym zakresie, uważając, że wszystko już potrafi. Jakie było jego zdziwienie, gdy okazało się, że wcale nie jest tak jak przypuszczał... W następnym opowiadaniu drwal Augustyn gubi siekierę, ale znajduje inną, lepszą. Przy okazji poznaje prawdę o tym, że chciwość i kłamstwo na dłuższą metę nie popłaca, a największą radość przynosi wykonywana uczciwie praca. O muzykantach z Bremy opowiada trzecia bajka. Jest to znana dobrze historia. W następnej historii pasterz Piotruś przekonuje się, że nie warto stroić sobie z nikogo żartów. I wreszcie ostatnia bajka – o prezentach krasnali dla dwóch młodych drwali, które odmieniły życie chłopców.
Wszystkie bajki ozdobione zostały kolorowymi ilustracjami, które przedstawiają małoletnich bohaterów poszczególnych opowieści. Czemu kilkuletni chłopcy pracują jako drwale, szewcy i pasterze, nie wiadomo. Ale to przecież bajkowy świat, gdzie praca dzieci jest do zaakceptowania. Tylko – czy współcześni mali czytelnicy to docenią i zrozumieją?