Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników

Ocena: 6 (1 głosów)

Od dzieciństwa marzyli o podniebnych przygodach, o tym, by siąść za sterami samolotu, wzbić się w powietrze i królować w przestworzach.

Poznaj niesamowite historie polskich lotniczek i lotników, poskramiaczy metalowych smoków, pilotów oblatywaczy, szybowników, a nawet kosmonautów.

Jak długo musiał czekać na poprawę pogody Sebastian Kawa, żeby jako pierwszy (i póki co jedyny) człowiek na świecie przelecieć szybowcem nad Himalajami?

Jak wyglądała czekolada, którą Mirek Hermaszewski, jedyny polski kosmonauta, jadł na stacji kosmicznej orbitującej wokół Ziemi?

W jakim niecodziennym stroju Stanisław Skarżyński przeleciał samotnie Atlantyk małym turystycznym samolotem (do dziś nikt mniejszym nie pokonał oceanu)?

Ile kilometrów musieli przebyć - i ile drużyn pokonać - Żwirko i Wigura w najbardziej wyczerpującym rajdzie samolotowym dookoła Europy?

Jaki fortel zastosowała Ada Dankowska, najsłynniejsza polska szybowniczka, podczas swojego brawurowego lotu po rekord świata?

Marzenia są w zasięgu ręki, a właściwie w zasięgu... skrzydeł!

Latać, ale czym?

Za każdym lotnikiem stoi - leci! - jego ulubiona maszyna. Samoloty i szybowce mają swoje imiona, często nadawane na cześć konstruktorów, i specjalne podniebne moce, a co najważniejsze: dają się prowadzić tylko wybranym, po prostu najlepszym.

Jak okiełznać metalowego smoka MiG-29?

Kiedy docisnąć RWD-6, czyli erwudę, żeby przyspieszyć na ostatnich metrach rajdu i wygrać?

Jak wprowadzić szybowiec w podniebny taniec... z bocianami i jaskółkami?

Dlaczego jedyny na świecie odrzutowy samolot rolniczy dostał imię demona Belfegora?

Kolorowe ilustracje, na których wiernie zostały pokazane samoloty, szybowce z różnych czasów, a nawet rakiety kosmiczne, będą nie lada gratką dla przyszłych konstruktorów.

A co o swoich przygodach mówią sami bohaterowie?

,,W lotnictwie kocham to uczucie oderwania od przyziemnego bałaganu. Z góry wszystko wygląda jak piękny malunek. Na dole jest szaro, deszczowo, a ja odrywam się i wychodzę ponad chmury, w słońce i błękit nieba".

Paulina Różyło-Nowicka, pilot oblatywacz

,,Szybownictwo to piękny sport, dla wnuków i dla dziadków. Można zacząć naprawdę wcześnie i latać bardzo długo, całe życie. To moja pasja, podobnie jak zdobywanie rekordów i wyznaczanie sobie celów. A także radość z sukcesu. Ta radość może być udziałem każdego małego marzyciela".

Ada Dankowska, 15-krotna rekordzistka świata w szybownictwie

,,Wierzę w to, co robię, i jestem dumna, że mogę nosić mundur. Latanie wojskowymi odrzutowcami to spełnienie moich marzeń. Nie bójcie się marzyć, bo nie ma rzeczy niemożliwych".

kpt. pil. Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz, pilot odrzutowca MiG-29, pierwsza Polka, która przekroczyła w locie prędkość dźwięku

Dla dzieci w wieku 6-9 lat, które marzą o podniebnych przygodach.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788324075010
Liczba stron: 192
Język oryginału: polski

Tagi: Dzieci od ok. 9 lat bóg

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników - opinie o książce

Avatar użytkownika - elizakaczor
elizakaczor
Przeczytane:2021-08-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jest to zbiór historii o polskich lotnikach. Mają charakter bajki. Autorka bezpośrednio zwraca się do adresata czyli do dziecka. Wskazuje na kwestie, które znane są już malutkiemu odkrywcy. Odwołuje się do jego doświadczeń. W trakcie omawia się pewne zjawiska, które mogą stanowić trudność. Przytacza się ciekawostki związane z życiem, historią, przyrodą i innymi kwestiami nauki. W granatowych, wyróżniających się ramkach wyjaśnia się skróty i rozszerza się całość o dodatkowe kwestie związane z opowieścią. Całość jest opatrzona ilustracjami Adama Wójcickiego, które są specyficzne z powodu swojej bajkowej realności. Postaci, które zostały przedstawione na konkretnych obrazkach wzbudzają zachwyt i podziw. Analizując je można zauważyć emocje tych postaci. Ukazano także konkretne modele samolotów. Całość ma na celu wzbudzić w dziecku ciekawość, poruszyć wartości, którymi powinno kierować się w przyszłości. Nie mówi się o tym wprost, ale w myślach dziecka zostaje ten dany przykład. Konkretne rozdziały rozpoczynają się wskazaniem zdjęcia i imieniem danego bohatera/ bohaterki. Dziecko widzi przed oczami dane sytuacje co pozwala rozszerzyć wyobraźnię. W publikacji zawarto historie z przeszłości i współczesności. Forma opowieści ma pokazać dziecku, że to może być kiedyś ono. Ma wielkie możliwości, tylko musi je wykorzystać. Warto być wytrwałym i spełniać marzenia.
To świetna pozycja, ponieważ łączy się wartości, dobre wzorce, ciekawostki, pęd do wiedzy, bajkę w jednym. 

Link do opinii
Inne książki autora
Robak Lolek
Anna Litwinek0
Okładka ksiązki - Robak Lolek

Książka edukacyjna, czarno-biała, kontrastowa dla maluszków w wieku 6 miesięcy. Pierwsza z czterech części o przygodach robaczka Lolka - obrazkowych...

Polowanie
Anna Litwinek0
Okładka ksiązki - Polowanie

Sonia Hunamska, rudowłosa dziennikarka ledwie kilka miesięcy wcześniej odkryła, że posiada dziedziczne magiczne moce słonecznej czarownicy. Jako Saule...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy